Novinky - 13.09.2018 20:24

Chuligánska férovka z Anglicka púta pozornosť aj záujem

Zdroj: huste.tv/youtube

Fanúšikovia Millwallu nesmú chýbať snáď v žiadnej knihe alebo filme z prostredia anglických hooligans. Aj roky potom, čo sa Angličanom podarilo vyčíňanie priamo na štadiónoch minimalizovať, sa tento klub stále objavuje v bitkách. Jednu priam ukážkovú predviedli aj proti Brentfordu, jednému zo svojich súperov v druhej lige. Prvý vzájomný zápas je naplánovaný až na 3. novembra. To bude už zima, a tak si partie jedno "stretnutie" dohodli už na konci augusta.

Ide o organizovanú bitku, ktorá vzbudila veľký záujem a pre viaceré ultras skupiny sa možno stane inšpiráciou. Odohráva sa ďaleko od ktoréhokoľvek londýnskeho štadióna a zaujímavou postavou je aj akýsi rozhodca. Medzi bitkármi v čiernych tričkách a tých bez tričiek sa pohybuje aj muž odetý v červenom, ktorý ukončuje príliš jednostranné pästné výmeny a v rámci možností dohliada na bezpečnosť potýčky. "Nechaj ho!" zakričí v istom momente na chuligána, ktorý kope ležiaceho súpera. Ten sa stáva porazeným a rozhodca ho odprevádza z bojiska. Takýmto spôsobom bitka dospeje až ku víťazstvu jednej zo strán, chuligáni si podajú ruky a každý sa vydáva vlastnou cestou.

"Slabá a občas komická bitka, ale spravodlivá a férová. Snáď prvá svojho druhu v Británii." komentuje jeden z používateľov Youtube. "V porovnaní s týmto vyznievajú ruské bitky trápne. Snáď bude takýchto viac. Je milé vidieť prejav rešpektu na konci." dodáva ďalší zo zjavných fanúšikov ultras šarvátok. Napriek istým pravidlám sa to polícii samozrejme nepáči. Z videa nie je úplne jednoduché lokalizovať, kde k stretnutiu došlo a Millwall aj Brentford sľubujú, že si počas sezóny ešte niečo podobné zopakujú. Britskí policajti sa tomu budú snažiť zabrániť a video už dôkladne analyzujú.

Súboj celkom pripomína tímové MMA, ktoré pod hlavičkou Team Fighting Championship bolo v minulosti organizované práve pre chuligánov jednotlivých futbalových klubov. Do ringu sa dostali partie piatich bojovníkov za každý tím a piati rozhodcovia, ktorí dohliadali na dodržiavanie MMA pravidiel. Dominovali Rusi či Poliaci, ale do eventov sa zapájali napríklad aj ultras pražskej Sparty.


Ďakujeme za vaše názory