Novinky - 13.09.2018 12:56

Ondrej Nepela Trophy bude bez Nicole Rajičovej

Zdroj: sita

Najlepšia slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová sa nepredstaví na budúcotýždňovom podujatí Ondrej Nepela Trophy v Bratislave. Dvakrát šiesta najlepšia sólistka z majstrovstiev Európy nielen že nevyužije možnosť zmerať si sily s olympijskou víťazkou z Pjongčangu Ruskou Alinou Zagitovovou, ale do decembra neabsolvuje žiadne preteky. Otec a tréner Tom Rajič pre denník Šport uviedol, že jeho dcéra si dáva motivačnú pauzu od súťažného krasokorčuľovania.

"Zatiaľ nevylúčila účasť na majstrovstvách štyroch krajín, a ak bude nominovaná, ani na majstrovstvách Európy 2019,“ informoval Tom Rajič. "Nicole nás informovala, že do decembra nebude súťažiť,“ priznal prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig pre Šport.

Dvadsaťtriročná Rajičová na základe 24. miesta vo svetovom rebríčku mala právo štartu aj na dvoch podujatiach jesennej prestížnej série Grand Prix ISU. V štartovej listine Americkej korčule v Everette (19. - 21. októbra) ju nahradila Kanaďanka Alaine Chartrandová, na Grand Prix v Helsinkách (2. - 4. novembra) sa namiesto nej predstaví domáca Viveca Lindforsová. Zmeny potvrdila Medzinárodná korčuliarska únia.

Na najväčších domácich pretekoch Ondrej Nepela Trophy (19.- 22. 9.) sa spomedzi Sloveniek predstavia Silvia Hugecová a Nina Letenayová.


Ďakujeme za vaše názory