Novinky - 14.09.2018 12:01

Na čo sa najviac teší druhý najstarší hráč súťaže Chára?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára bude trinástu sezónu po sebe kapitánom klubu zámorskej NHL Boston Bruins. "Céčko" na hrudi nosí od príchodu do kádra "Medveďov" a napriek pribúdajúcim rokom stále patrí medzi kľúčové postavy tímu. Nič na tom nemení ani to, že niektorí jeho spoluhráči sú o polovicu mladší.

"Je pekné vidieť, že máme množstvo mladých a talentovaných hráčov, ktorí majú pred sebou svetlú budúcnosť. Som nadšený z toho, že môžem byť obklopený mladými hokejistami, mladými ľudmi a tou energiou, ktorú so sebou prinášajú," povedal pre oficiálny klubový web 41-ročný Chára. Odchovanec trenčianskej Dukly je aktuálne druhým najstarším hráčom NHL a len jedným z dvoch štyridsiatnikov v súťaži. O necelých päť mesiacov skôr sa narodil americký center Matt Cullen, ktorý je súčasťou Pittsburghu Penguns.

Líder Bostonu necestoval s tímom na prípravný dvojzápas do Číny, kde zamierili jeho krajania, útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom a brankár Jaroslav Halák. Chára namiesto toho zostal v USA a vo štvrtok absolvoval so zvyškom kádra vstupné testy mimo ľadu, ktoré tradične predchádzajú spoločnej príprave na ľade v rámci predsezónneho kempu.

"Cítim sa skvelo a veľmi sa teším na začiatok kempu. Je vzrušujúce, akú náladu a energiu prinášajú všetci hráči. Je to časť roka, ked sme šťastní, že môžeme byť späť v tíme, hrať hokej a trénovať," dodal najvyšší muž zámorskej profiligy, ktorý sa pripravuje už na svoju 21. sezónu v NHL. Nebyť výluky v ročníku 2004/05, mohol mať na konte ešte o jednu viac.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.