Novinky - 24.09.2018 12:27

FIFA The Best 2018 pravdepodobne pre Modriča, Ronaldo sa galavečera nezúčastní

Zdroj: sita

V pondelok sa v Londýne uskutoční v poradí tretia edícia bilančnej ankety Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) The Best. Súčasťou galavečera však nebude víťaz ostatných dvoch ročníkov - Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Podľa oficiálnych správ sú za tým čisto športové dôvody, keďže jeho taliansky klub Juventus hral v nedeľu večer ligový zápas vo Frosinone (2:0) a už v stredu ho čaká ďalší na ihrisku Bologne. Neoficiálne sa však šušká o tom, že 33-ročný rodák z Madeiry nezvíťazil v ankete o najlepšieho futbalistu sezóny 2017/2018, a preto na podujatie nepríde.

Favoritom médií na zisk prestížnej individuálnej trofeje je Chorvát Luka Modrič. Tridsaťtriročný rodák zo Zadaru v minulom ročníku vyhral po boku Cristiana Ronalda tretíkrát za sebou Ligu majstrov a dominoval aj v domácom a kontinentálnom superpohári, ako aj na MS klubov. Modrič navyše zažil skvelé MS 2018 v Rusku, na ktorých pomohol svojej krajine k postupu do finále.

Modrič už na konci augusta získal ocenenie pre najlepšieho hráča roka podľa Európskej futbalovej únie (UEFA). Na slávnosti v Monaku CR7 chýbal, keďže vopred vedel výsledky ankety. Niektoré médiá špekulujú aj o tom, že Ronaldo nepríde do Londýna preto, že sa aspoň zatiaľ nechce stretnúť s prezidentom Realu Madrid Florentinom Pérezom. Práve údajne naštrbený vzťah s najvyšším funkcionárom "bieleho baletu" mohol stáť za letným odchodom Ronalda zo Štadióna Santiaga Bernabéua do Turína. Ako je známe, cenu FIFA The Best 2018 získa Cristiano Ronaldo, Luka Modrič alebo Mohamed Salah.


Ďakujeme za vaše názory