Novinky - 10.10.2018 14:45

Parádne třinecké tic-tac-toe, Plzeň si to podobne doťukala do vlastnej bránky

Zdroj: huste.tv/youtube

HC '05 iClinic Banská Bystrica prehral na ľade Plzne 4:6 a s určitosťou sa tak nepozrie do ďalšej fázy Champions Hockey League. Priestor dostali viacerí mladíci ako Kupec, Petrinec, Bodnár či Sarvaš a český tím od úvodu dianie plne kontroloval. Napriek tomu pobavil jeden komický gól v sieti domácich, ktorý bol pripísaný Gilbertovi Gaborovi, hoci sa po ňom puku dotkli ešte ďalší dvaja hráči. Komický biliard priniesol zníženie na 3:4 z pohľadu nášho šampióna, ale už o necelých päť minút odskočila Plzeň opäť.

Biliardovú akciu so šťastným koncom predviedli Oceláři Třinec, ale v zápase s nórskym Storhamarom im to príliš platné nebolo. Vyrovnávajúci gól v druhej tretine aj následný vedúci v podaní Marcinka sa síce museli páčiť, avšak Nóri otočili na konečných 2:3 a český tím je už bez šance postúpiť. Prekrásna súhra pri góle na 1:1 aj tak po nich v zostrihoch hracieho dňa a možno aj celej skupiny ostane. Ondřejovi Kovařčíkovi asistoval Michal Kovařčík aj Roberts Bukarts.