Novinky - 17.10.2018 14:30

Sokolíci v Severnom Írsku s trpkou príchuťou. Nebolo o čo hrať

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali so Severným Írskom 0:1 v záverečnom zápase 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v Taliansku a San Maríne (16.-30. júna 2019). Vyrovnaný úvodný polčas priniesol na oboch stranách dve gólové príležitosti, ale pre vývoj stretnutia bola dôležitejšia červená karta v 45. minúte, ktorú uvidel László Bénes. Slováci hrali celé druhé dejstvo v oslabení o jedného muža a domáci výber túto situáciu využil. Po vyše hodine hry sa presadil hlavičkou Mark Sykes a zabezpečil severoírskym mladíkom tri body.

"Sokolíci" obsadili v 2. kvalifikačnej skupine konečné tretie miesto so ziskom osemnástich bodov a nepredstavia sa na budúcoročných ME. Na kontinentálny šampionát nepostúpili ani Severní Íri, ktorí sa nedostali do barážového kvarteta z tabuľky druhých tímov. Na vrcholné podujatie sa prebojovali iba víťazi skupiny - Španieli.