Novinky - 17.10.2018 17:08

Sedem statočných na nočnom výjazde futbalových reprezentantov

Zdroj: sita, čas.sk

Udalosti po sobotňajšej prehre slovenskej futbalovej reprezentácie v Trnave s Českom (1:2) v európskej Lige národov a podozrenie na údajný neprofesionálny prístup niektorých hráčov viedli k nedeľňajšej abdikácii trénera Jána Kozáka z postu trénera A-tímu SR po viac ako piatich rokoch. Postupne sa povrch vynárajú ďalšie informácie. Web cas.sk uviedol, že časť hráčov si z prehry s Českom nerobila ťažkú hlavu a vyrazila do nočného klubu, kde sa zabávala v otvorenej spoločnosti. "Vyhodiť z kopýtka" podľa informácie na spomenutom webe si údajne mala sedmička futbalistov - reprezentantov.

"V škandále má lietať tretina tímu. Boli to títo? Brankári Martin Dúbravka, Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss?," uvádza web cas.sk s tým, že táto situácia poriadne nahnevala trénera Jána Kozáka a následne oznámil svoju okamžitú rezignáciu z funkcie. Skúsený futbalový kormidelník prežíval obrovské sklamanie a pre médiá potvrdil, že za jeho náhlym odchodom z lavičky národného tímu nie je iba športová prehra na trávniku.

"Nechcem sa teraz k tomu vyjadrovať, aby som nenarušil prípravu mužstva pred zápasom so Švédskom. Viac k tomu poviem vo štvrtok,“ uvádza web cas.sk slová Jána Kozáka, ktorého Nový Čas v utorok objavil na golfovej partii. "Momentálne sa nebudeme vyjadrovať. Čaká nás zápas so Švédskom, ktorý je prioritou. Vo štvrtok má tlačovú konferenciu Ján Kozák s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom, na ktorej sa verejnosť dozvie viac," uviedol Slovenský futbalový zväz (SFZ) v poskytnutom stanovisku, uvádza ho web cas.sk.

"Zdroje z futbalového zákulisia hovoria o výlete časti hráčov do nočného podniku, čo je v rozpore so štatútom reprezentanta, ktorý má počas oficiálnej akcie rešpektovať harmonogram stanovený hlavným trénerom," dopĺňa informácia na webe cas.sk. K povinnostiam reprezentanta patria o. i. aj dodržiavať pokyny trénerov a členov realizačného tímu, dodržiavať časový harmonogram stanovený hlavným trénerom, dodržiavať zásady správnej výživy a životosprávy, dodržiavať stanovené procedúry s cieľom regenerácie a rehabilitácie.