Novinky - 22.10.2018 19:40

Pri prečíslení treba prihrávať? Voráček vás presvedčí o opaku

Zdroj: huste.tv

Zápas NHL medzi Philadelphiou Flyers a New Jersey Devils sa do značnej miery zmenil na one man show Jakuba Voráčka. Český útočník si pripísal dve asistencie a okrem toho strelil aj víťazný gól svojho mužstva. Devils mali výborný vstup do sezóny, keď vyhrali úvodné štyri zápasy, no nasledovala prehra s Coloradom a na druhý deň aj s Philadelphiou.

Voráček už v závere druhej tretiny prihrával na gól Nolana Patricka, ale vedenie 2:1 ešte Philadelphii nestačilo. Diabli dokázali vyrovnať, a tak to vzal Čech na seba. Tri minúty pred koncom tretej tretiny reagoval na puk, ktorý vyletel z obranného pásma a v prečíslení dvoch proti jednému sa síce ocitol so Scottom Laughtonom, no vzal to na seba. Rýchlou kľučkou položil brankára Kinkaida a zakončil.

Pre Voráčka to bol tretí tohtosezónny gól a v súčte má na konte 11 kanadských bodov. Flyers tento konkrétny zápas vyhrali 5:2 a trojbodový odchovanec Kladna bol prvou hviezdou zápasu.