Novinky - 10.11.2018 11:45

Marián Studenič sa pýta do prestížnej NHL! Na ľade si robí čo chce

Zdroj: huste.tv, youtube

V piatkových nočných zápasoch druhej najkvalitnejšej zámorskej súťaže American Hockey League (AHL) sa predstavilo päť slovenských hokejistov a traja z nich si vylepšili bodové konto. Útočník Providence Bruins Martin Bakoš pomohol svojmu tímu gólom k víťazstvu 2:1 po predĺžení nad Wilkes-Barre/Scranton Penguins a stal sa druhou hviezdou duelu. Jeho krajan a spoluhráč Peter Cehlárik nebodoval.

Jeden presný zásah si pripísal aj najproduktívnejší Slovák v AHL Marián Studenič. Dvadsaťročný mladík dosiahol úvodný gól Binghamtonu Devils v súboji proti Charlotte Checkers, v ktorom "diabli" napokon triumfovali tesne 4:3. V drese hostí nastúpil obranca Michal Čajkovský a ľad opúšťal s jednou "mínuskou". Ďalší slovenský bek Erik Černák sa prezentoval v zostave Syracuse Crunch jednou asistenciou a jedným plusovým bodom, ale jeho tím aj tak prehral na klzisku Rochestru Americans 2:3 po predĺžení.