Novinky - 30.11.2018 17:00

Dlho očakávaná odpoveď Šporara o budúcnosti v Slovane je na svete

Zdroj: sita

Slovinský futbalový reprezentant v službách ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar bude pôsobiť v drese "belasých" aj v jarnej časti tejto sezóny. Hoci sa v médiách objavili informácie o jeho možnom odchode, s 13 gólmi najlepší kanonier Fortuna ligy 2018/2019 zotrvá v tíme priebežného lídra tabuľky. "Určite zostanem v Slovane a nikam v zime neodídem. Jedna vec je tá, že s prestupmi počas zimy mám zlú skúsenosť, takto som odišiel z Ľubľany do Bazileja a krátko po príchode som sa zranil. Druhá vec, tá najpodstatnejšia je, že v Slovane sa cítim výborne a neviem sa už dočkať nového štadióna. Chcem so Slovanom získať majstrovský titul, na ktorý už čakáme niekoľko rokov. Takže v zime určite zostanem v tomto bratislavskom klube, kde som šťastný a túžim s ním dosiahnuť veľké úspechy," uviedol pre klubový web útočník Šporar, ktorý v tomto ročníku strelil vo všetkých súťažiach 18 gólov a pridal k nim 5 asistencií.

Hráči Slovana Bratislava v doterajších šestnástich ligových kolách ešte neprehrali (bilancia: 12 - 4 - 0, skóre 39:15), na čele klasifikácie majú šesťbodový náskok pred Dunajskou Stredou, tretia Žilina zaostáva za lídrom o sedem bodov. Na "belasých" čaká v sobotu 1. decembra v Myjave duel proti "domácemu" Trenčínu, jesennú ligovú derniéru absolvujú o týždeň neskôr 8. 12. na Pasienkoch proti spomenutej Žiline. "Všetci sa už veľmi tešíme na tieto zápasy, pretože môžeme dosiahnuť skvelú vec - odohrať celú jeseň bez jedinej prehry. Pre splnenie tohto čiastkového cieľa urobíme maximum, aby sme zimovali s čo najvyšším náskokom na čele tabuľky,“ skonštatoval 24-ročný rodák z Ľubľany Šporar, ktorý prišiel z Bazileja do Bratislavy v zime a zmluvu podpísal na 4,5 roka - do 30. júna 2022.

Pre vylúčenie v zápase 15. kola Fortuna ligy v Nitre nemohol kanonier Slovana nastúpiť v ostatnom vystúpení doma proti Ružomberku (1:1). V sobotňajšom dueli v Trenčíne proti AS bude k dispozícii, aj zdravotné problémy, ktoré si privodil počas reprezentačného zrazu, je už minulosťou. "V zápase európskej Ligy národov s Nórskom som dostal tvrdý úder a utrpel som menšie svalové zranenie. Našťastie, nebolo to nič vážne. Cítim sa čoraz lepšie, i keď to ešte nie je úplne perfektné. Trénujem naplno a trénerovi Ševelovi budem k dispozícii na najbližší ligový zápas," zdôraznil Andraž Šporar a dodal: "V Nitre som urobil chybu, ktorá ma mrzí, takže trest som si zaslúžil. Teraz mám o to väčšiu chuť zapojiť sa do hry a pomôcť Slovanu k ďalším víťazstvám. V sobotu to bude náročný duel. Trenčín nie je v ľahkej pozícii, keď už dlho nepoznal chuť víťazstva. Na druhej strane, pred týždňom hral v Dunajskej Strede viac než 70 minút v oslabení a dokázal remizovať. Musíme sa však pozerať na seba. Som presvedčený, že ak podáme taký výkon, na aké má naše mužstvo predpoklady, tak uspejeme.


Ďakujeme za vaše názory