Novinky - 30.11.2018 17:00

Dlho očakávaná odpoveď Šporara o budúcnosti v Slovane je na svete

Zdroj: sita

Slovinský futbalový reprezentant v službách ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar bude pôsobiť v drese "belasých" aj v jarnej časti tejto sezóny. Hoci sa v médiách objavili informácie o jeho možnom odchode, s 13 gólmi najlepší kanonier Fortuna ligy 2018/2019 zotrvá v tíme priebežného lídra tabuľky. "Určite zostanem v Slovane a nikam v zime neodídem. Jedna vec je tá, že s prestupmi počas zimy mám zlú skúsenosť, takto som odišiel z Ľubľany do Bazileja a krátko po príchode som sa zranil. Druhá vec, tá najpodstatnejšia je, že v Slovane sa cítim výborne a neviem sa už dočkať nového štadióna. Chcem so Slovanom získať majstrovský titul, na ktorý už čakáme niekoľko rokov. Takže v zime určite zostanem v tomto bratislavskom klube, kde som šťastný a túžim s ním dosiahnuť veľké úspechy," uviedol pre klubový web útočník Šporar, ktorý v tomto ročníku strelil vo všetkých súťažiach 18 gólov a pridal k nim 5 asistencií.

Hráči Slovana Bratislava v doterajších šestnástich ligových kolách ešte neprehrali (bilancia: 12 - 4 - 0, skóre 39:15), na čele klasifikácie majú šesťbodový náskok pred Dunajskou Stredou, tretia Žilina zaostáva za lídrom o sedem bodov. Na "belasých" čaká v sobotu 1. decembra v Myjave duel proti "domácemu" Trenčínu, jesennú ligovú derniéru absolvujú o týždeň neskôr 8. 12. na Pasienkoch proti spomenutej Žiline. "Všetci sa už veľmi tešíme na tieto zápasy, pretože môžeme dosiahnuť skvelú vec - odohrať celú jeseň bez jedinej prehry. Pre splnenie tohto čiastkového cieľa urobíme maximum, aby sme zimovali s čo najvyšším náskokom na čele tabuľky,“ skonštatoval 24-ročný rodák z Ľubľany Šporar, ktorý prišiel z Bazileja do Bratislavy v zime a zmluvu podpísal na 4,5 roka - do 30. júna 2022.

Pre vylúčenie v zápase 15. kola Fortuna ligy v Nitre nemohol kanonier Slovana nastúpiť v ostatnom vystúpení doma proti Ružomberku (1:1). V sobotňajšom dueli v Trenčíne proti AS bude k dispozícii, aj zdravotné problémy, ktoré si privodil počas reprezentačného zrazu, je už minulosťou. "V zápase európskej Ligy národov s Nórskom som dostal tvrdý úder a utrpel som menšie svalové zranenie. Našťastie, nebolo to nič vážne. Cítim sa čoraz lepšie, i keď to ešte nie je úplne perfektné. Trénujem naplno a trénerovi Ševelovi budem k dispozícii na najbližší ligový zápas," zdôraznil Andraž Šporar a dodal: "V Nitre som urobil chybu, ktorá ma mrzí, takže trest som si zaslúžil. Teraz mám o to väčšiu chuť zapojiť sa do hry a pomôcť Slovanu k ďalším víťazstvám. V sobotu to bude náročný duel. Trenčín nie je v ľahkej pozícii, keď už dlho nepoznal chuť víťazstva. Na druhej strane, pred týždňom hral v Dunajskej Strede viac než 70 minút v oslabení a dokázal remizovať. Musíme sa však pozerať na seba. Som presvedčený, že ak podáme taký výkon, na aké má naše mužstvo predpoklady, tak uspejeme.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.