Novinky - 05.12.2018 17:32

Ako v krčme po pár pivách! Súperi neboli schopní schovať čiernu

Zdroj: huste.tv/youtube

Ak ste niekedy v podniku po niekoľkých pohárikoch vzali do rúk tágo, zrejme ste si užili veľkú zábavu s neschopnosťou zahrať presný a úspešný strk. Niečo podobné pripomenula počas prebiehajúceho UK Championship 2018 dvojica britských snookristov v druhom turnajovom kole. Nešlo pritom o žiadnych druhotriednych hráčov. Judd Trump je momentálne svetovou päťkou, kým Dominicovi Daleovi patrí až 64. miesto, no ešte pred pár rokmi patril do svetovej tridsiatky.

V snookri vás jedna chybička môže stáť celý frejm (jednu hru) a profesionáli sú schopní nahrať desiatky bodov za jeden nábeh, čím rozhodnú o svojom víťazstve. Podobne to mal rozohrané aj Trump, ktorému stačilo schovať už len poslednú guľu - čiernu. Lenže zlyhal, guľa sa vyťukala von a prekvapený Dale mal možnosť vrátiť sa k stolu. Na tom by nič až také senzačné nebolo, lenže ani Walesan v čistej pozícii netrafil. A to nebolo všetko.

Hralo sa na šesť víťazných frejmov a v tomto konkrétnom mohol Trump duel ukončiť alebo Dale poslať dianie do rozhodujúcej hry. A práve nervozita z tohto momentu pravdepodobne spravila svoje. Po chybe Trumpa neuspel ani Dale a prvý menovaný mohol predsa všetko dotiahnuť do zdarného konca. Lenže znova minul. V tej chvíli to už vyzeralo tragikomicky, no našťastie Dominic Dale dokázal svoj druhý pokus a celkovo štvrtý strk na čiernu zvládnuť. Vyrovnanie na 5:5 mu však dlho radosť nerobilo. Rozhodujúci frejm zvládol lepšie jeho anglický súper. Judd Trump postúpil medzičasom až do osemfinále, kde mu bude čeliť Joe Perry.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.