Novinky - 15.12.2018 21:15

Barani sa našli v novej profesii, ale bola by ich škoda

Zdroj: huste.tv/hc05.sk

Obhajca slovenského hokejového titulu si skrátil čakanie na najbližší ligový zápas veľmi špecifickým spôsobom. Zastúpenie v reprezentačnom tíme HC '05 iClinic Banská Bystrica nemala a v Tipsport lige najbližšie nastúpi 19. decembra. Dovtedy si hokejisti vyskúšali špecifickú zábavku a spojili ju aj s dobrou vecou. V stredu sa ôsmi hráči pustili do predaja punča, so svojimi fanúšikmi sa porozprávali, odfotili a záujem o nich prejavili stovky Banskobystričanov.

Barani vytvorili dvojčlenné "formácie", ktoré sa v stánku postupne prestriedali. Ivan Ďatelinka do akcie vstúpil s Gilbertom Gaborom, Eric Selleck spolupracoval so Stephonom Williamsom, Tomášovia Törok a Zigo vytvorili ďalšiu z dvojíc a Matej Češík sa činil po boku Branislava Kubku. Pôvodne mal každý predávať hodinku, no viacerí sa pre túto činnosť nadchli a punč by rozdávali najradšej až do stredy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HC ´05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA (@hc05bb),

Keďže sa predaju darilo nadmieru, kompetentní sa rozhodli, že časť výťažku z predaja poputuje do detského domova Centrum Srdiečko. To zriadila nezisková organizácia Signál ohrozenia, ktorej cieľom je zabezpečiť ochranu, zdravia a aj náhradné rodiny pre opustené detičky. Aj Banská Bystrica sa tak v tomto predvianočnom čase zaradila medzi kluby, ktoré sa rozhodli z vlastnej iniciatívy pomôcť a ako sa zdá, spojila príjemné s užitočným. Keďže však útočí na zlatý hetrik, ostať pri punči by bola škoda.