Zákerák Wilson, vyšliapol si na vlastného spoluhráča

Hokejoví fanúšikovia, obzvlášť tí v zámorí, dobre poznajú meno Toma Wilsona. Nie ani tak pre vysokú produktivitu, ale pre množstvo trestných minút, ktoré tento 24-ročný útočník zbiera. V predchádzajúcich troch sezónach nikdy nemal odsedených menej ako 130 minút na trestnej lavici. Na ľade nie je vhodné ho provokovať, čo neplatí iba o protihráčoch, ale aj spoluhráčoch.
Bolestivo si to bude navždy pamätať T.J. Oshie, deviaty najproduktívnejší hráč Capitals. Ten počas rozcvičky hokejkou pošteklil Wilsona na citlivom mieste, čo si rodák z Toronta nenechal páčiť. Nenápadne sa premiestnil za chrbát amerického útočníka a predviedol mu, ako prudko vie hokejkou švihnúť on. Našťastie, Oshie mal suspenzor na sebe, takže ho úder len na chvíľku poslal do kolien.
Pomerne kuriózne je, že Tom Wilson má momentálne na konte o dva kanadské body viac ako Oshie. V oboch prípadoch však platí, že nemajú zďaleka na konte plný počet zápasov a úvod ročníka im z istej miery poznačili zranenia. Päťdesiatbodový americký ťahúň z minulých sezón vynechal až tretinu doteraz odohraných zápasov Washingtonu.