Novinky - 10.01.2019 12:53

Súd s údajným útočníkom na Kvitovú je v Česku ostro sledovaný

Zdroj: huste.tv/Instagram

Podľa očakávaní, vyšetrovanie prepadnutia tenistky Petry Kvitovej spred dvoch rokov budí v Českej republike obrovskú pozornosť. Obžalovaný bol Radim, ktorý sa však háji, že v osudné ráno bol v práci na stavbe a noc predtým trávil u svojej partnerky. Napriek tomu bol už postavený pred súd a v pozícii svedkyne sa na ňom objavila aj jeho vtedajšia partnerka, ktorá jeho alibi potvrdila. Dôkazom majú byť aj desiatky sms správ, ktoré si ráno mali vymeniť, no v telefóne ich už ani jeden z dvojice nemá. K slovu by sa tak mal dostať mobilný operátor, ktorý má možnosti na spätné dohľadanie komunikácie.

Svedkyňa vo svojej výpovedi zároveň spochybnila policajné postupy. Muži zákona sa údajne od začiatku tvárili veľmi presvedčene o tom, že Radim je z činu vinný, a to aj napriek tomu, že proti nemu neboli žiadne priame dôkazy. Jeden zo zasahujúcich policajtov ho mal dokonca nazvať hyenou a sľúbiť mu, že si zranenie tenistky kruto odpyká. Podobne sa údajne správali aj k nej, pričom bola na stanici len vypočutá. Hlavný proces už mal byť minulosťou, ale odročili ho na 5. februára. Prítomná už bude aj Kvitová.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Kvitova (@petra.kvitova),

Od incidentu, počas ktorého utrpela bývalá svetová dvojka vážne zranenie ľavej ruky, ubehli vyše dva roky. Celé sa to stalo 20. decembra 2016 v Prostějove, kde má tenistka byt. Zhruba po roku sa mala česká polícia dostať k tipu na to, kto bol jej nepozvaným hosťom. Stále sa však verejnosť nedočkala momentu, kedy sa táto dvojica pred súdom opäť stretne a Kvitová by mala byť schopná spoznať ho. Scenáre, ktoré pripadajú do úvahy sú momentálne tri. Ak sa Radimovo alibi potvrdí a dokáže sa, že skutočne bol v dané ráno na stavbe vzdialenej asi 70 kilometrov od Prostějova, polícia bude musieť priznať veľkú chybu. V opačnom prípade mu hrozí až dvanásť rokov za mrežami. Úvod februára by však ešte definitívny verdikt priniesť nemusel, čo by sa potom mohlo negatívne podpísať na výkonoch Češky.

V aktuálnom rebríčku WTA sa 28-ročná Kvitová nachádza na ôsmej priečke a v týchto dňoch zarezáva na austrálskych kurtoch v Sydney. Dnes v ranných hodinách nášho času začal jej zápas s Kerberovou, no pre dážď ho prerušili. Krátko predtým nečakane vypadla v osemfinále turnaja v Brisbane na rakete Estónky Anett Kontaveitovej.


Po nečakanej osemfinálovej prehre v Brisbane má v Sydney vyššie ciele