Novinky - 27.01.2019 21:01

Zranený Nagy bude chýbať Košiciam aj reprezentácii

Zdroj: sita/huste.tv

Ladislav Nagy síce strelil prvý gól Košičanov v sobotňajšom súboji 44. kola hokejovej Tipsport ligy proti Liptákom (2:1), ale zápas hraný v Spišskej Novej Vsi nedohral pre zranenie. Po niečo vyše deviatich minútach čistého času musel zo súboja odstúpiť. Tridsaťdeväťročný krídelník bude v najbližšom čase chýbať nielen svojmu klubovému zamestnávateľovi, ale aj reprezentačnému trénerovi Craigovi Ramsaymu na prípravnom turnaji Kaufland Cup v Bratislave (7. - 9. februára).

"Niečo mi ruplo v slabine. Zatiaľ neviem, či je to natiahnuté alebo natrhnuté. Veľmi som sa tešil do reprezentácie, už som však aj informoval Miroslava Šatana o svojom zranení," uviedol Ladislav Nagy v nedeľňajšom spravodajstve Slovenského rozhlasu.

Skúsený Nagy je so 61 bodmi (34+27) zo 48 zápasov nielen lídrom produktivity svojho klubu, ale aj celej Tipsport ligy. Košice boli v neúplnej tabuľke po 49. kole na treťom mieste 4 body za vedúcim Zvolenom. Nagy bol vlani na MS v Dánsku s 10 bodmi (1+9) najproduktívnejším Slovákom.