Novinky - 29.01.2019 10:00

Do Spartaka smeruje obranca Abena z holandskej Eredivisie

Zdroj: sita

Stopérsky post v tíme úradujúceho slovenského futbalového šampióna FC Spartak Trnava vystužil Myenty Abena. Dvadsaťštyriročný rodák zo Surinamu prichádza z mužstva účastníka holandskej Eredivisie De Graafschap. Abena, ktorý v minulosti pôsobil aj v Utrechte, je okrem stredu obrany schopný nastúpiť aj na pravom kraji defenzívnej formácie.

"Prečo som si vybral Trnavu? S ponukou prišiel za mnou môj agent, najprv som si povedal, že je to odo mňa ďaleko. Začal som však hľadať na internete viac informácií a videl som, že mužstvo má za sebou majstrovský titul a skupinu Európskej ligy. Fanúšikovia za ním stoja, sú úžasní," prezradil Abena pre web Spartaka krátko po uzavretí kontraktu. Ten znie do konca aktuálnej sezóny 2018/2019 s možnosťou predĺženia spolupráce.

Abena sa už pripojil k novým spoluhráčom na sústredení v Turecku. "Chcem sa sústrediť iba na najbližšiu časť sezóny. Dúfam, že ľuďom ukážeme náš potenciál. Musím sa začať učiť po slovensky, čo nebude vôbec jednoduché. Aktuálne viem povedať akurát pravá a ľavá, keďže vo futbalovom slovníku ide o jednoduché slová," doplnil Myenty Abena, ktorý vlastní aj holandský pas.