Novinky - 10.02.2019 22:07

Česi triumfovali na Švédskych hokejových hrách po 25 rokoch

Zdroj: sita/Twitter

Hokejisti Česka sa stali víťazmi Švédskych hokejových hier, ktoré sa konajú v rámci série Euro Hockey Tour (EHT). Nič na tom nezmenila ani ich prehra v poslednom súboji s Ruskom v pomere 1:3. Česi síce otvorili skóre, keď sa v 29. minúte presadil Tomáš Zohorna, potom už však prišli chvíle útočníka "zbornej" Andreja Kuzmenka. Ten ešte pred druhou prestávkou dvoma presnými zásahmi otočil skóre stretnutia v prospech Ruska. Navyše, v 47. minúte nepremenil trestné strieľanie český útočník Marek Kvapil, a tak o sedem minút neskôr dal konečnú podobu výsledku Alexander Kadejkin.

Program turnaja uzavrelo tradičné severské derby, v ktorom Fíni zdolali Švédov 5:4 po samostatných nájazdoch. "Tri korunky" vstúpili do stretnutia úspešne, keď už v 6. minúte otvoril skóre Emil Bemström. V druhej dvadsaťminútovke padali góly na oboch stranách, pred záverečnou časťou hry však bolo všetko otvorené. Suomi sa podarilo vynikajúcim spôsobom vstúpiť do tretej tretiny, keď odskočili na rozdiel dvoch gólov zásluhou dvojice Niko Ojamäki, Eemeli Suomi. V 51. minúte však dostal Švédov na kontakt Joakim Nygard a o štyri minúty neskôr vyrovnal na 4:4 svojim druhým gólom v zápase Bemström. V predĺžení gól nepadol, a tak o víťazovi tohto stretnutia museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich boli napokon úspešnejší fínski hokejisti. Víťazný presný zásah si pripísal Oliwer Kaski.

Rusko - Česko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Kuzmenko (Okulov, Bereglazov), 40. Kuzmenko, 54. Kadejkin (Rafikov, Alexejev) - 29. T. Zohorna (Zámorský, Koblížek)
Švédsko - Fínsko 4:5 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Bemström (Nygard, Rasmussen), 28. Lundeström (Persson, Lindqvist), 51. Nygard (Bemström, Dahlbeck), 55. Bemström (Rasmussen, Sylvegard) - 21. Tyrväinen (V. Leskinen), 32. Ojamäki (O. Leskinen), 43. Ojamäki (O. Leskinen), 46. Suomi (Lehtonen), rozhodujúci sam. nájazd Kaski