Novinky - 12.02.2019 16:11

Prievidzu opustil jej najväčší ťahúň

Zdroj: sita

Basketbalový klub BC Prievidza ukončil spoluprácu s Timom Derksenom. Americký basketbalista prišiel do Prievidze vlani v auguste z druhej najvyššej španielskej ligy. "Pri podpise zmluvy v auguste, bola jednou z hlavných Timových podmienok výkupná klauzula, ktorá zabezpečovala možnosť pre iné kluby, vykúpiť Tima zo zmluvy práve do 10. februára. Po zápase so Žilinou sme sa dozvedeli, že takáto ponuka prišla a po jej akceptovaní zo strany hráča, sme museli zmluvu ukončiť," ozrejmil dôvody hráčovho odchodu generálny manažér klubu Marko Batina.

"Tim je výborný hráč, čoho sme si boli vedomí už v lete a keď sme ho podpisovali, zabezpečovala táto klauzula, v prípade jeho odchodu, protihodnotu aj nášmu klubu. Napriek tomu, že nám to bolo oznámené v posledný deň platnosti tejto klauzuly, z právnej stránky je všetko v poriadku a prestup bude právoplatný po uhradení prestupovej čiastky novým Derksenovým klubom. Veľmi ma mrzí, že odchádza jeden z našich najlepších hráčov a najlepší strelec. Na druhej strane fakt, že tímy z iných líg, s väčším rozpočtom sledujú slovenský basketbal a Prievidzu a rešpektujú hráčov a ich výkony, považujem aj ako kompliment," dodal Batina pre klubový web.

Derksen vo farbách Prievidze v priemere zbieral 18,6 bodu na zápas a práve vystúpenie proti Žiline bolo z jeho strany málo vídaným výkonom. Pripísal si 29 bodov a k nim aj päť doskokov a tri asistencie. Ďaleko cez dvadsať bodov v jednom zápase sa v tomto ročníku SBL dostal aj v konfrontáciách s Handlovou, či pri svojom prvom vystúpením proti Žilinčanom.