Novinky - 17.02.2019 14:47

Pád českej skokanky na lyžiach. Stav jej kolena je otázny

Zdroj: huste.tv/youtube

Nie je to tak dávno, čo sme písali o nepekne vyzerajúcom páde českého skokana na lyžiach Tomáša Vančuru v Oberstdorfe a na rovnakom mieste sa stala nehoda aj jeho krajanke Zdeňke Pešatovej. Na rozdiel od Vančuru, v tomto prípade nešlo o úsmevný moment maximálne s modrinou na zadku. Tento pohľad bol oveľa nepríjemnejší a zasahovať museli záchranári, ktorí ju odnášali na nosidlách.

Pešátová má len 20 rokov a rozhodne nepatrí medzi ostrieľané postavy tohto športu. Jej skok pritom dlho nevyzeral ako problémový. S rozbehom aj odrazom bolo všetko v poriadku a dopadla dokonca na lyže. Lenže ešte kým bola rozbehnutá sa jej pravá lyža v jednom momente zasekla na snehu a vo vysokej rýchlosti sa česká reprezentantka zrútila na zem. Niekoľko metrov prešla ležiac a po zabrzdení ostala bez pohybu.

Pozitívom je aspoň to, že počas ošetrovania komunikovala so zdravotníkmi a zranenia nemajú taký vážny charakter, ako sa mohlo zdať. Nič zatiaľ neodhalili ani vyšetrenia v nemocnici. "Podľa najnovších informácií to vyzerá, že je v poriadku. Jediným otáznikom je stav jej kolena," informoval Český lyžiarsky zväz cez sociálnu sieť.