Novinky - 05.03.2019 17:19

Trnavčania sú z nového štadióna sklamaní, spochybňujú aj rekord

Zdroj: sita

Šláger 21. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy medzi futbalistami domáceho ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sprevádzali viaceré kontroverzie. Trnava pôvodne hrozila, že na zápas na "novom" Tehelnom poli nemusí ani nastúpiť, pretože ide o nedokončenú stavbu, napokon však slovanisti stihli dať všetko oficiálne do poriadku a mohlo sa hrať. Fanklub Spartaka napriek tomu vyhlásil bojkot zápasu a Trnava domácim vrátila lístky do provizórneho sektora hostí, ktorý tak zaplnili fanúšikovia "belasých". Napriek tomu, že sa zápas odohral, Trnavčania neboli spokojní so stavom štadióna.

"Šatňa je dobrá, ale nejde poriadne voda. Osprchovali sme sa v studenej. Asi zabudli na detaily, či to urobili naschvál, to neviem," uviedol ofenzívny univerzál Spartaka Trnava Kubilay Yilmaz po zápase, v ktorom Slovan triumfoval 2:0 gólmi slovinského kanoniera Andraža Šporara. Yilmaz si z toho však príliš ťažkú hlavu nerobil. "Aspoň som mal regeneráciu hneď po zápase, keď som sa sprchoval v tej studenej vode," dodal. Zástupca kabíny Slovana Dominik Greif oponoval, že u nich bolo všetko v poriadku.

V bojových podmienkach fungovali aj tréneri Spartaka, ktorých miestnosť na Tehelnom poli zívala prázdnotou. Tréner Michal Ščasný so svojím realizačným tímom by v nej márne hľadal stoličku či stolík. Podobne na tom boli maséri, ktorí tiež nemali k dispozícii potrebnú výbavu. Trnavčania mali problémy už pri príchode do Bratislavy. "Bezpečnosť je prvoradá, hovorí Slovan. Nuž, až tak, že kluboví funkcionári Spartaka parkujú na starých Pasienkoch a odtiaľ sa peši cez Bajkalskú presúvajú na 'nové' Tehelné pole. Medzitým si ešte musia v polovici cesty vyzdvihnúť lístky. Dôvod? Nedokončené a ešte zatvorené parkovisko na štadióne. Zaujímavé, že v Trnave aj v Dunajskej Strede boli takéto veci aj počas etapovej výstavby samozrejmosťou," píše sa na facebooku trnavského klubu.

Výhrady mali zástupcovia Spartaka aj k provizórnej a zjavne nedokončenej miestnosti určenej na pozápasovú tlačovú konferenciu. Spochybniteľný je aj viacerými médiami prezentovaný rekord návštevnosti v slovenskej lige. Derby na novom štadióne v Bratislave si naživo pozrelo 22 500 fanúšikov. Viaceré zdroje však uvádzajú že na stretnutí rovnakých súperov v sezóne 1994/1995 prišlo 24 850 priaznivcov. Tento údaj eviduje archív denníkov SME či Pravda.

Futbalistov Spartaka potešili po stretnutí s nepriaznivým koncom aspoň vlastný fanúšikovia, ktorí ich privítali pri príchode do City Areny. Vyjadrili im tak svoju podporu, napriek tomu, že zápas v Bratislave bojkotovali. "Keď otvárala štadión Trnava, slovanisti im to tam podpálili. Prečo teraz mali pod našimi fanúšikmi sedieť domáci priaznivci? A aké tam boli zábrany? Bola to čistá provokácia a čakanie, kedy naši niečo vyvedú. Mali tam byť plexisklá, malo to byť spravené celé inak. Iste, je škoda, že tu náš fanklub nebol, pretože kulisa bola sklamaním. Chýbali fanúšikovia, ktorí by to oživli a spravili derby zaujímavejším. Slovanisti, to sú len diváci, prišli sa pozrieť na futbal. Ak by tu boli Trnavčania, aspoň by bolo niekoho počuť. Keď však už pred zápasom vedia, že budú vyvedení, tak dobre spravili, že sem nešli," povedal svoj názor obranca Spartaka Trnava Tomáš Košút.