Novinky - 15.04.2019 20:14

Zostupu sa neobávajú, ale chce to zodpovednejšiu hru

Zdroj: sita/huste.tv

V slovenskom futbalovom klube AS Trenčín zažil takpovediac všetko - od príchodu holandského majiteľa Tschena La Linga, zostup do druhej najvyššej súťaže, postup medzi elitu, dva majstrovské tituly a rovnaký počet triumfov v Slovnaft Cupe aj viacero úspešných zápasov v pohárovej Európe. Skúsený 30-ročný obranca Peter Kleščík si prednedávnom pripísal jubilejný 250. štart v najvyššej súťaži.

"Priznám sa, že som tomu nevenoval pozornosť. Pripomenuli mi to až novinári. Pamätám si veľmi dobre aj na ten premiérový - bolo to v Žiline. Bilancovať však budem až po skončení kariéry. Určite bude na čo spomínať," uviedla pre klubovú televíziu dlhoročná opora trenčianskeho klubu, ktorá spomenutý míľnik dosiahla pred týždňom v dueli so Senicou (2:3).

Mužstvo spod Čákovho hradu má po solídnom vstupe do sezóny, či už na ligovej alebo európskej scéne, nečakané problémy so záchranou vo Fortuna lige. Trenčania síce v sobotňajšom dueli gólom v závere vyhrali nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (1:0), ale šesť kôl pred koncom ich od baráže delia tri a od zostupu iba štyri body.

"Každý jeden z nás potrebujeme niesť väčšiu zodpovednosť. Musíme sa posunúť na našu výkonnostnú hranicu. Myslím si, že momentálne nám nebude stačiť ani 100 %. Sami sme sa dostali do tejto situácie a sami sa z nej musíme aj dostať. Nečaká nás nič jednoduché, ale pokiaľ sa neobetujeme a nepôjdeme cez nejakú hranicu našich možností, tak to bude veľmi ťažké," dodal Kleščík.

Na otázku, či sa neobáva zostupu do II. ligy, odvetil: "Tak by som to nenazval, ale človek zažil druhú ligu a vie, o čom to je. Treba si vážiť to, čo máme. Verím, že ukážeme zodpovednosť a túžbu, aby sme zostali v najvyššej súťaži. Obavu nemám, ale ako vravím, musíme byť zodpovednejší," skonštatoval Peter Kleščík.


Ďakujeme za vaše názory