Novinky - 23.04.2019 20:51

Šestnásťgólový popradský strelec ostáva aj pre budúcu sezónu

Zdroj: sita

Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HK Poprad predĺžil zmluvu s útočníkom Marekom Zagrapanom do konca nasledujúcej sezóny 2019/20. V uplynulom ročníku Tipsport ligy bol prešovský rodák druhým najproduktívnejším hráčom "kamzíkov" v základnej časti, keď nazbieral v 56 dueloch 36 bodov (15+21). V 12 zápasoch play-off si pripísal 6 bodov (1+5) a pomohol Popradu k postupu do semifinále vyraďovacej časti.

"Som veľmi rád, že som dostal ponuku pôsobiť v Poprade aj v budúcej sezóne. Už v prvej a najmä v tej uplynulej som sa cítil pod Tatrami veľmi dobre. Na podmienky sa sťažovať nemôžem, klub funguje na skvelej úrovni. Potešila ma aj partia v kabíne. Aj keď stále mrzí vypadnutie v semifinále, v budúcnosti sa môže podariť ešte väčší úspech. Ja som bol nastavený tak, že nechcem odísť nikde inde. Preto aj tie rokovania prebehli rýchlo a bez problémov," uviedol 32-ročný Zagrapan pre oficiálny web popradského tímu.

Skúsený center v minulosti pôsobil aj v zámorskej AHL a v drafte NHL si ho Buffalo Sabres vybralo v roku 2005 z 13. miesta. V profilige si však nikdy nezahral, namiesto toho absolvoval zastávky v KHL, Česku, Fínsku, Rakúsku aj Švajčiarsku.