Novinky - 17.05.2019 17:24

Viazankovou motiváciou Žilina spred ôsmich rokov

Zdroj: sita/huste.tv

Šlágrom sobotňajšieho predposledného 9. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 bude stretnutie dvoch najnižšie postavených tímov tabuľky - AS Trenčín a FK Železiarne Podbrezová. Súperov od seba delí iba jeden bod, pričom najmä pre tím z Horehronia má duel prívlastok existenčný - v prípade prehry definitívne zostúpi do II. ligy.

"Takto to aj vnímame. Bude to zápas o tom, či ešte budeme mať šancu zachrániť sa v lige alebo o ňu prídeme už v najbližšom stretnutí. Celý týždeň sa naň pripravujeme. Tento zápas môže ovplyvniť osudy všetkých ľudí aj hráčov v klube, preto k tomu takto pristupujeme. Budeme sa snažiť zo všetkých síl, aby sme boli na konci spokojní," uviedol pre agentúru SITA kapitán "železiarov" Miroslav Viazanko.

Podbrezová v záverečnom kole privíta doma Senicu a Trenčín sa predstaví v Trnave. Podľa Viazanka chce mužstvo na myjavských kopaniciach zvíťaziť, aby malo v poslednom kole všetko vo vlastných rukách. "Nemôžeme sa k tomu stavať alibisticky a tváriť sa, že ideme proti Trenčínu niečo uhrať. V hlavách musíme mať jedine víťazstvo a ísť za tým. Spoliehať sa na ostatné výsledky a na to, že niekto v poslednom kole zakopne, je veľmi riskantné. Zápas s Trenčínom je možno najdôležitejší duel sezóny. Musíme v ňom myslieť iba na to, aby sme zvíťazili," doplnil 37-ročný rodák z Prešova.

Keď Viazanko začínal s profesionálnym futbalom, hneď vo svojej úvodnej sezóne 2001/2002 zažil v záverečnom kole tzv. zápas o všetko medzi 1. FC Košice a Tatranom Prešov. Hosťom vtedy stačila na záchranu v súťaži aj remíza, ale po dvoch góloch neskoršieho reprezentanta a účastníka MS 2010 v JAR Radoslava Zabavníka prehrali 1:2 a zostúpili. "Na ten zápas si pamätám veľmi dobre. V zime som prišiel do tímu Tatrana, na jar som naskočil iba zopárkrát v záveroch zápasov, ale bola to pre mňa cenná skúsenosť. Duel s Košicami bol veľmi hektický. Hralo sa pred plným hľadiskom, ľudia stáli, kde sa dalo... Po prvom polčase sme dokonca vyhrávali 1:0 a stačila nám remíza. Neboli sme ďaleko od toho, aby sme sa v lige zachránili, ale Zabavník nakoniec dvomi gólmi poslal Prešov do druhej ligy," pristavil sa pri spomienke spred 17 rokov.

V ročníku 2010/2011 bol Viazankov tím, tentoraz MFK Košice, už úspešnejší. V záverečnom kole dokázal vyhrať v existenčnom zápase nad Žilinou (1:0) a do II. ligy nakoniec išla Dubnica. "Doma so 'šošonmi' sme vyhrali najtesnejším rozdielom. Vtedy sme to zvládli, takže verím, že niečo podobné sa podarí aj tentoraz," zakončil Miroslav Viazanko.