Novinky - 19.05.2019 17:59

Hráči pochopili, že musia behať a vyradili Podbrezovú

Zdroj: sita/huste.tv

Tím FK Železiarne Podbrezová sa po piatich rokoch rozlúči s najvyššou slovenskou futbalovou súťažou. Mužstvu z Horehronia dala definitívu zostupu sobotňajšia prehra 0:4 v Myjave s predposledným AS Trenčín, po ktorej "železiari" kolo pred koncom Fortuna ligy 2018/2019 strácajú na najbližšieho protivníka štyri body.

"Domáci dali štyri góly, naše mužstvo ani jeden. Súper nás prevýšil v dôraze, agresivite, osobných súbojoch... Za stavu 0:3 sme ešte chceli zdramatizovať zápas, ale Trenčania už hrali uvoľnene. Dostali krídla a pridali aj štvrtý gól. Zvíťazili zaslúžene. Mali sme nejaké plány na tento zápas. Bohužiaľ, nevyšlo nám to. Do ničoho sme sa nedostali," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Podbrezovčanov Vladimír Veselý.

Mužstvo spod Čákovho hradu (momentálne 30 bodov, pozn.) napriek sobotňajšiemu triumfu stále nemá istú účasť vo FL pre budúci ročník 2019/2020. Ak sa chce vyhnúť baráži proti druhému tímu II. ligy, musí v záverečnom kole preskočiť aktuálne desiaty FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (31).

"Sme veľmi radi, že Trenčínu sa po čase podarilo uhrať dobrý výsledok. Všetci sme tu na to, aby sme pomohli mužstvu dostať sa z náročnej situácie. Pokúsime sa o to v najbližšom zápase alebo najbližších zápasoch," poznamenal trenčiansky lodivod Ivan Galád a naznačil, že v klube už myslia aj na prípadnú baráž.

Trenčania položili základy dôležitého víťazstva už do prestávky, keď sa z dvoch pokutových kopov presadili Joey Sleegers a Hamza Čatakovič. Prvý menovaný po zmene strán v 65. min opäť "z bieleho bodu" zvýšil už na 3:0 a definitívnu skazu Podbrezovčanov dokonal v 72. min opäť Čatakovič. "Víťazstvo patrí hráčom. Tí sú u nás výborní. Pochopili, že musia behať, musia byť agresívni a pre dobrý výsledok spraviť veľmi veľa," doplnil Galád, ktorý mužstvo AS prevzal začiatkom mája.