Novinky - 27.05.2019 21:58

Ružomberok opúšťa hlavný tréner aj s asistentom

Zdroj: sita

Futbalisti slovenského fortunaligového klubu MFK Ružomberok budú mať v budúcej sezóne 2019/2020 nové trénerské vedenie. Doterajší hlavný kouč David Holoubek aj jeho asistent Jiří Jarošík požiadali v Liptove o predčasné uvoľnenie z funkcie. Ako referuje klubový web, vedenie "Ruže" ich žiadosti vyhovelo.

Ružomberok skončil v tejto sezóne na 3. mieste vo Fortuna lige a zabezpečil si miestenku v nasledujúcej edícii Európskej ligy. "Obom trénerom ďakujeme za vynikajúce výsledky v MFK a želáme im v ďalšej kariére veľa úspechov a naplnenie ich trénerských ambícií,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis.

"Sadli sme si s vedením klubu a priateľskej atmosfére sme sa dohodli, že v ďalšej sezóne nebudeme v doterajšej spolupráci pokračovať. V Ružomberku sme prežili skvelý rok, s hráčmi sme urobili kus dobrej práce, na čom som hrdý. Lepšie sa odchádza od tímu, keď dosiahnete úspech, ako v opačnej situácii. Bolo to predstavách ďalšieho fungovania. Nezhodli sme sa úplne s tými klubovými, a preto sme sa s Jirkom Jarošíkom rozhodli skončiť. Išlo o konštruktívnu debatu, bavili sme sa o tom, ako má byť ružomberský futbal smerovaný. Naša vízia bola odlišná. V žiadnom prípade však neľutujem futbalový rok, ktorý som strávil v Ružomberku," povedal David Holoubek pre web zijemvrk.sk.