Novinky - 11.06.2019 12:05

Takto to dopadne, keď si brankár verí príliš

Zdroj: huste.tv/youtube

Daniel Vega je nespochybniteľnou brankárskou jednotkou futbalového tímu zo San Jose, no mimoriadne oslnivými výkonmi sa za to neodvďačuje. Napriek tomu pôsobí 35-ročný Argentínčan v bráne veľmi sebavedome a neohrozene, na čo v zápase s Dallasom FC poriadne doplatil. Earthquakes síce natiahli šnúru bez prehry na štyri duely, no remíza sa mohla do značnej miery máliť. Na tej navyše mal značný podiel. Na vine bol predovšetkým moment z 27. minúty, kedy si loptu nakrátko vymenil s obrancom Florianom Jungwirthom. Zatiaľ čo uvažoval nad dlhočíznou rozohrávkou, ktorou založí útok, lopta mu prepadla pomedzi nohy až do brány.

Gól bol pripísaný ako vlastný práve gólmanovi a zároveň šlo o jedinú zmenu skóre za úvodných štyridsaťpäť minút. Dallas sa pritom do prestávky predviedol jedinou presnou strelou a po zmene strán pridal druhú. Napriek tomu to v súčte stačilo na remízu 2:2. Vega pritom má skúsenosti aj z River Plate, za ktorý však toho veľa neodchytal a viac pôsobil v rezervnom tíme. V MLS je prvý rok, prepracoval sa tam z nižších amerických súťaží a určite sa dostane do výberu vtipných minel z tohto ročníka.