Novinky - 15.06.2019 11:52

Bratislavský Inter to vyskúša medzi európskou elitou

Zdroj: sita/huste.tv

Úradujúci slovenský basketbalový šampión Inter Bratislava sa v budúcej sezóne predstaví aj na medzinárodnom poli. Vedenie klubu na svojej oficiálnej stránke potvrdilo, že podalo prihlášku na účasť v basketbalovej Lige majstrov. Ide o pomerne novú súťaž, ktorej premiérový ročník sa odohral v sezóne 2016/2017. Vtedy sa o postup do skupinovej fázy snažil aj BC Prievidza, ale v prvom kole kvalifikácie prehral v dvojzápase s rumunským tímom CSM U Oradea celkovým skóre 131:144.

Pre nízky koeficient slovenského basketbalu neminie kvalifikácia ani "žlto-čiernych". Jej žreb je na programe začiatkom júla v nemeckom Mníchove. "Teraz sa snažíme preveriť všetky kritériá, ktoré FIBA pravidelne sprísňuje, aby našej účasti v Lige majstrov nestálo nič v ceste," vyjadril sa pre klubový web generálny manažér bratislavského Interu Michal Ondruš. Pokiaľ by klub z Pasienkov neuspel v kvalifikácii spomenutej súťaže, automaticky by bol nasadený do skupinovej fázy Pohára FIBA Europe. Ten hral v sezóne 2015/2016, ale v konkurencii litovského BC Šiauliai, poľského Slasku Vroclav a tureckého tímu Gaziantep Basketbol obsadil v skupine posledné štvrté miesto.

Na účasť v pohárovej Európe bude potrebná aj dostatočná šírka kádra. Inter Bratislava ohlásil, že sa dohodol na novom kontrakte s Goranom Bulatovičom, Michalom Baťkom a v metropole Slovenska zostávajú aj Dávid Abrhám či srbský krídelník Nemanja Barač. Okrem toho "žlto-čierni" potvrdili príchod 22-ročného Slováka Dalibora Hliváka, ktorý v predošlej sezóne obliekal dres Komárna.