Novinky - 18.08.2019 20:45

Polášek s Dodigom víťazmi prestížneho turnaja v Cincinnati

Zdroj: sita

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig triumfovali na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati. Vo finále prestížneho turnaja zdolali najvyššie nasadený kolumbijský pár Juan Sebastián Cabal, Robert Farah po setoch 4:6, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk). Rodák zo Zvolena si tak pripísal na konto najcennejší titul jeho doterajšej tenisovej kariéry.

Úvodný set sa nevyvíjal pre slovensko-chorvátsku dvojicu najlepšie, pretože Dodig už v prvom geme stratil svoje podanie. Celkovo na servise stratilo menej favorizované duo v prvom sete len šesť loptičiek, no práve nevydarená úvodná hra bola kľúčová. Kolumbijčania boli na podaní takmer neomylní a hoci museli odvracať jeden brejkbal súperov, set doviedli do úspešného konca - 6:4.

V druhom sete si Polášek s Dodigom udržiavali tesný náskok a v tom najvhodnejšom čase dokázali prelomiť podanie súperov. V desiatej hre, za stavu 5:4 v ich prospech, zaskočili účastníkov záverečného Turnaja majstrov v Londýne a poslali zápas do tretieho dejstva. V zápasovom tajbrejku sa im od stavu 3:3 podarilo odskočiť na 7:3, čo sa ukázalo byť rozhodujúce. Pri podaní Poláška premenili druhý mečbal a mohli sa radovať z triumfu na turnaji v Cincinnati.

Výsledok - ATP Masters 1000 - Cincinnati (USA) - štvorhra - finále:

Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.) - Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.) 6:4, 4:6, 6:10 (zápasový tajbrejk)