Novinky - 11.09.2019 10:44

Jedenásť vybúraných áut. Zákruta sa zmenila na parkovisko

Zdroj: huste.tv/youtube

Dánske mesto Silkeborg hostilo na okruhu Jyllandsringen v srdci krajiny preteky Citroenov C3, ktoré boli verejnosti predstavené v roku 2010 a pomerne rýchlo sa zaradili medzi uznávané automobily WRC. Aj preto majú na severe Európy vlastný Pohár, no tento raz sa automobilka veľmi pozitívnej reklamy nedočkala. Naopak, internetom sa šíri celkom úsmevné video z hromadnej kolízie, do ktorej sa zapojilo až jedenásť vozidiel. Do vzduchu okamžite vystrelila červená zástavka, ktorá preteky zrušila a opätovný štart už nariadený nebol.

Nehoda automobilov samá o sebe úsmevná nie je, no v tomto prípade sa žiadnemu pretekárovi nič nestalo a ostrá zákruta sa na čas zmenila na záchytné parkovisko. "Desať šoférov bolo skontrolovaných na mieste, zatiaľ čo Nór Thomas Faraas bol prevezený do nemocnice na detailnejšie vyšetrenia. Neskôr v ten deň mu doktori dali rovnako zelenú na návrat domov," píše sa v oficiálnom stanovisku organizátora Dánskeho pohára.

Pod kolíziu sa podpísalo upršané počasie a už i tak mokrú vozovku od začiatku pretekov kropili ďalšie kvapky dažďa. To si najprv v zákrute odniesla prvá trojica jazdcov, ktorí vyleteli mimo trate a zastavili ich až bariéry za ňou. Netrvalo dlho a v rovnakom úseku sa k nim začali pridávať ďalšie vozidlá. Niektoré ešte náraz absolvovali len jemným dobrzdením na už nabúraných konkurentoch, iní prežili nepríjemné saltá. Prvotná fotografia z nehody tak môže vyvolať hrôzu, ale našťastie bez vážnych následkov.