Novinky - 09.10.2019 16:31

Polášek s Dodigom majú našliapnuté k ďalšiemu dobrému turnaju

Zdroj: sita

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig pokračujú vo víťaznom ťažení. Po minulotýždňovom triumfe na turnaji ATP 500 China Open v čínskom Pekingu začali úspešne svoje účinkovanie na ešte významnejšom podujatí ATP Masters 1000. V stredajšom súboji 1. kola štvorhry dvoch nenasadených párov na Rolex Shanghai Masters v Šanghaji si Polášek s Dodigom s prehľadom poradili s čilsko-srbskou dvojicou Cristian Garín - Dušan Lajovič, nad ktorou za 57 minút zvíťazili 6:2, 6:3 a pripísali si na konto piatu výhru za sebou. Stretnutie malo jednoznačný priebeh, keď víťazi ani raz neprišli o svoj servis, kým zdolaní ho stratili dvakrát v prvom a raz v druhom sete.

Slovensko-chorvátske duo, ktoré má na konte dva spoločné deblové tituly (okrem Pekingu aj v americkom Cincinnati), je stále v hre o účasť na novembrovom turnaji majstrov ATP Finals v Londýne (10. - 17. 11.). V aktuálnom poradí figuruje na 9. mieste poradia, na turnaji sa predstaví elitných osem párov sveta. Tridsaťštyriročný Polášek získal minulý týždeň štrnásty deblový titul v 29. finále na hlavnom okruhu ATP, ktorý ho vyniesol na aktuálne 25. miesto vo svetovom rebríčku vo štvorhre.

Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.) - Cristian Garín, Dušan Lajovič (Čile/Srb.) 6:2, 6:3 za 57 minút