Novinky - 20.12.2019 18:46

Predčasné finále NBA? Kto uspel v dueli konferenčných lídrov?

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: nba/youtube

V noci na piatok privítalo Milwaukee Bucks vo veľkom šlágri NBA na svojej palubovke basketbalistov Los Angeles Lakers.

Išlo o súboj titanov, keďže oba celky v doterajšom priebehu sezóny suverénne vedú tabuľku Východnej, respektíve Západnej konferencie. Výhodu domáceho prostredia napokon využila partia okolo hviezdneho Giannisa Antetokounmpa a triumfovala 111:104.

Grécka superstar svojim výkonom zatienila aj triple-double“ lídra hostí LeBrona Jamesa. Antetokounmpo, ktorý zdaľeka nie je vyhlásený svojou trojkovou streľbou, včera dosiahol v tomto ohľade kariérne maximum. Z ôsmich striel z diaľky ich premenil päť a pridal k nim aj tradične skvelú obranu. 

Na opačnej strane sa okrem LeBrona blysol aj 36-bodový Anthony Davis. Ten po letnom príchode z New Orleans Pelicans napĺňa svoj potenciál a ťahá Lakers do play off z najvyšších pozícii. O osude štvrtkového duelu v konečnom dôsledku rozhodol už prvý polčas, ktorý Bucks vyhrali o 19 bodov. 

Oba tímy ale naďalej patria k najväčším favoritom aktuálneho ročníka NBA. Ak by sa stretli aj v play off, bolo by to až vo finále. V takom prípade by sme sa rozhodne pri sledovaní najväčších osobností súťaže nenudili.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora