Novinky - 02.02.2020 14:51

Príkladná fair-play! Neskóroval, lebo súper ležal na zemi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Málo vídané športové správanie videli fanúšikovia v španielskom futsale. Ligový duel najvyššej súťaže medzi Zaragozou a Cartagenou priniesol remízu 5:5, no svet internetu obletelo najmä gesto hosťujúceho Francisca Solana. V súboji nešťastne zranil brániaceho protihráča a na konci akcie sa preto rozhodol, že loptu do poloprázdnej brány neuprace.

Cartagena v závere základnej časti bojuje o účasť v play-off a nad predposledným celkom súťaže viedla v siedmej minúte už 2:0. Práve za týchto okolností v rámci prvého polčasu predviedol dvadsaťdeväťročný pivot pozoruhodné gesto. Reakcia divákov bola pomerne rozpačitá, no keď zistili, že zahodenie šance bolo Solanovým úmyslom, vytlieskali ho.

Celkom zaujímavý bol aj priebeh tohto stretnutia. V šestnástej minúte Cartagena viedla už 4:0 a zdalo sa, že má všetky tromfy vo svojich rukách, no o náskok prišla. Divoká remíza s desiatimi gólmi znamenala pre Zaragozu prvý a zatiaľ jediný získaný bod v novom kalendárnom roku. Zvyšné tri zápasy prehrala.