Novinky - 11.03.2021 12:56

Organizátori EYOF-u v Banskej Bystrici začínajú 500 dní pred začiatkom podujatia s náborom dobrovoľníkov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2022 Banská Bystrica začali 500 dní pred začiatkom podujatia s nábor dobrovoľníkov. Najväčšej multišportovej akcie v histórii Slovenska určenej pre mladých športovcov by sa v lete 2022 malo zúčastniť približne 3600 osôb z päťdesiatich európskych krajín. Informácie pochádzajú z tlačovej správy organizátorov EYOF 2022 Banská Bystrica.

"Záujemcom o prácu dobrovoľníka ponúkame šancu prežiť zaujímavé letné dni v Banskej Bystrici. Zažijú atmosféru veľkej športovej akcie, pozrú sa do jej zákulisia, získajú cenné skúsenosti. Vytvárame priestor na nové priateľstvá, dávame možnosť stretnúť sa so skvelými ľuďmi i vidieť naživo budúcich olympijských víťazov,“ povedal výkonný riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj.

Dobrovoľníkmi môžu byť žiaci stredných škôl, študenti vysokých škôl, členovia športových klubov, dôchodcovia i športoví fanúšikovia a nadšenci, ktorí sa chcú podieľať na organizácii veľkej akcie pre mladých ľudí z celej Európy. Minimálny vek dobrovoľníka je 16 rokov, horná veková hranica nie je stanovená. Skúsenosti s dobrovoľníctvom sú vítané, rovnako aj znalosť svetového jazyka. S pomocou dobrovoľníkov sa počíta pri zaistení priebehu súťaží, nebudú chýbať v ubytovniach športovcov, tlačových centrách, poskytnú servis pre divákov pri vstupoch, na parkoviskách, tribúnach i v informačných centrách. Asistovať budú pri slávnostných ceremoniáloch i dopingových kontrolách. Keďže EYOF má regionálny rozmer, okrem Banskej Bystrice budú dobrovoľníci pomáhať aj na športoviskách vo Zvolene, Detve, Badíne a Slovenskej Ľupči.

"Boli by sme radi, aby sa nám už krátko po spustení registrácie prihlásilo čo najviac dobrovoľníkov. Akonáhle to situácia umožní a pandemická situácia sa výrazne zlepší, pre náš dobrovoľnícky tím pripravujeme už v roku 2021 viaceré zaujímavé podujatia, na ktorých ponúkneme našim kolegom spoznať sa i dobre sa zabaviť,“ prezradil Peter Hamaj.

Päťsto dní pred začiatkom podujatia dolaďujú organizátori s Európskymi olympijskými výbormi vekovú štruktúru účastníkov, ktorá sa čiastočne mení vplyvom vlaňajšieho odkladu podujatia na rok 2022 pre kolíziu s tohtoročnými presunutými olympijskými hrami v Tokiu. Popritom finalizujú rezervačné zmluvy na športoviská a ubytovacie zariadenia a pripravujú aj viaceré sprievodné akcie, aby Banská Bystrica a okolie nežili Európskym olympijským festivalom mládeže 2022 len v jeho čase, ale dlho pred jeho začiatkom.

"Európsky olympijský festival mládeže chce byť oslavou športu a olympizmu v celom regióne. Pomôže propagácii a podpore zdravého životného štýlu, rozvoju športu a zvýšeniu kvality života detí, mládeže i dospelých,“ dodal Peter Hamaj.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora