Novinky - 25.07.2021 18:00

Olympijská nedeľa v podaní Slovákov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Ani počas druhého súťažného dňa na olympijských hrách v japonskom Tokiu slovenskí reprezentanti nezískali niektorú z medailí. V nedeľu však do diania zasiahlo viac Slovákov ako v sobotu.

 Do záverečných bojov o cenné kovy sa dostal v športovej streľbe Patrik Jány, ktorý vo vzduchovej puške napokon obsadil 7. priečku. Zo 47-člennej kvalifikácie postúpil medzi najlepšiu osmičku zo 4. pozície. Jányho vo finále vyradili trinásty a štrnásty výstrel, ktoré mal v porovnaní s Američanom Lucasom Kozenieskym výrazne horšie. "S výsledkom som nadmieru spokojný, veď je to moja prvá olympiáda, Túžil som dostať sa do finále a - podarilo sa. Je to niečo neskutočné," komentoval Patrik Jány podľa oficiálneho webu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Prvú časť kvalifikácie skeetu žien má za sebou Danka Barteková, pred druhou časťou jej patrí 9. stupienok. Slovenka zaznamenala 71 bodov zo 75 možných a od elitnej šestky, ktorá postúpi do finále, ju aktuálne delí jediný bod. Druhá časť kvalifikácie a finále sú na programe v nedeľu.

Vo vodnom slalome v nedeľu absolvovali kvalifikáciu kanoista Matej Beňuš a kajakárka Eliška Mintálová, obaja bez väčších problémov postúpili do semifinále. Beňuš sa stal víťazom kvalifikácie a o medaily bude bojovať v pondelok, Mintálová ide ďalej z ôsmej pozície a ju čaká semifinále a prípadné finále v utorok.

Svoje účinkovanie v Tokiu už má za sebou Barbora Mokošová v športovej gymnastike. V kvalifikácii viacboja nazbierala 51,199 bodu (preskok 13,333, bradlá 13,333, prostné 12,833, kladina 11,700) a v do finále sa nedostala v žiadnom z náradí a ani vo viacboji. V konečnom účtovaní obsadila 52. priečku, finále viacboja jej ušlo io viac ako dva body.

Andrea Podmaníková absolvovala prvý z dvoch štartov pod piatimi kruhmi, na 100 m prsia výkonom 1:08,36 min síce o 7 desatín sekundy zlepšila vlastný slovenský rekord z mája 2017, ale do 16-členného finále sa nedostala. V konečnom účtovaní obsadila 28. pozíciu.

Slovensko malo v nedeľu zastúpenie aj v tenise. Ďalej síce ide deblový pár Filip Polášek, Lukáš Klein po triumfe nad ruskou dvojicou Aslan Karacev, Daniil Medvedev 7:5, 6:4, no vypadli obaja singlisti. Lukáš Klein podľahol Austrálčanovi Jamesovi Duckworthovi 7:5, 3:6, 6:7 (4) a Norbert Gombos s Američanom Marcosom Gironom 6:7 (4), 6:3, 2:6.

V pondelok sa okrem Bartekovej a Beňuša predstavia aj Barbora Balážová a Wang Jang v stolnom tenise. V kategórii do 75 kg prvý duel v ringu absolvuje boxer Andrej Csemez, rozplavba na 200 m motýlik čaká na Richarda Nagya a prvý súboj v skupine odohrá bedmintonistka Martina Repiská.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora