Novinky - 23.02.2018 09:25

Nicole Rajičová štrnásta, zlato pre mladučkú Rusku Zagitovovú

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová obsadila v súťaži krasokorčuliarok na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu konečnú 14. pozíciu. Dvadsaťdvaročná Newyorčanka bola po stredajšom krátkom programe trinásta so ziskom 60,59 bodu, v piatok vo voľnej jazde dostala od rozhodcov 114,60 bodu. Kým v stredu za svojim maximom zaostala iba o 42 stotín bodu, vo voľnej jazde to bol väčší odstup od vlastného rekordu.

Zlato si vybojovala mladučká Ruska Alina Zagitovová, striebro získala jej krajanka Jevgenija Medvedevová. Bronz putuje do Kanady zásluhou Kaetlyn Osmondovej. Pätnásťročná Zagitovová si v piatok zajazdila osobné maximum 156,65 bodu a usadila sa na čele hodnotenia, neskôr prišla na rad jej o tri roky staršia tréningová parťáčka a dosiahla na stotinu bodu rovnaké hodnotenie. Rozhodol teda náskok 1,31 bodu z krátkeho programu. Kým Zagitovová bola v piatok lepšia v technických elementov, Medvedevová bola presvedčivejšia v umeleckom prevedení.

Zagitovová, pre ktorú je táto sezóna premiérová medzi seniorkami, v piatok získala vôbec prvé zlato pre tím Olympijských športovcov z Ruska na ZOH 2018. Pred mesiacom sa stala európskou šampiónkou, teraz napodobnila krajanku Adelinu Sotnikovovú zo Soči 2014.

Nicole Rajičovej sa s jednou výnimkou podarilo absolvovať voľnú jazdu tak, ako si predstavovala. "Odskákala som všetky skoky, preto som spokojná. Trochu som zaváhala v záverečnej piruete, bola to však najťažšia verzia. Som rada, že som na olympiáde mohla predviesť svoju najlepšiu jazdu. Verila som si, bola som v pohode pred jazdou. Už na tréningu sme zmenili poradie jednotlivých skokov, bodovo to bolo to isté, možno ešte o pol bodu viac," uviedla Nicole Rajičová v mixzóne pre slovenské médiá.

Na otázku, prečo prišlo zaváhanie v záverečnej kombinovanej piruete, odpovedala: "Asi som už bola niekde inde, stratila som koncentráciu. Poriadne si to už nepamätám, moja chyba. Mala som už všetko odskákané a chytila som zlú hranu. Nemala som veľa času, musela som ju držať. Aj tak som spokojná, toto vystúpenie bolo lepšie ako pred rokom na majstrovstvách sveta v Ostrave, zvládla som ťažšie skoky aj krokovú kombinácie. Body sa ťažko porovnávajú, teraz to stačilo na najlepší výsledok tejto sezóny."

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu KRASOKORČUĽOVANIE:

Ženy - konečné poradie po voľnej jazde: 1. Alina Zagitovová (OŠR) 239,57, 2. Jevgenija Medvedevová (OŠR) 238,26, 3. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 231,02, 4. Satoko Mijaharová (Jap.) 222,38, 5. Caroline Kostnerová (Tal.) 212,44, 6. Kaori Sakamotová (Jap.) 209,71, 7. Čchoi Da-bin (Kór. rep.) 199,26, 8. Maria Sockovová (OŠR) 198,10, ... 14. Nicole Rajičová (SR) 175,19