Novinky - 27.02.2018 13:08

Úspešnú Nasťu privítajú pod Urpínom vo veľkom štýle

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, TV JOJ

Prvý marcový deň ožije Námestie SNP v Banskej Bystrici jedinečnou olympijskou atmosférou. Oslavy skvelých výsledkov úspešnej biatlonistky Anastasie Kuzminovej v srdci mesta pod Urpínom sa začnú vo štvrtok o 16.30 h. "Do rytmu zahrá aj jej obľúbená kapela - slovenská vokálna skupina Fragile," uviedla hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Marhefková.

V súvislosti s podujatím treba rátať aj s niekoľkými dopravnými obmedzeniami v historickom centre mesta. Vo štvrtok od 12.00 h bude vylúčené parkovanie vozidiel na Kapitulskej ulici. "Zároveň odporúčame využiť parkoviská na Štiavničkách, Štefánikovom nábreží, Námestí slobody, Partizánskej ceste, Bellušovej ulici a podobne. Najjednoduchším spôsobom ako sa dostať na Námestie SNP včas, je použiť mestskú hromadnú dopravu, ktorá bude premávať bez obmedzení," informovala hovorkyňa.

"Všetkých srdečne pozývam vo štvrtok 1. marca na Námestie SNP, kde od 16.30 h začneme žiť olympijskou atmosférou. Verím, že v mrazivom počasí nás zahreje skupina Fragile, ktorá zrušila aj svoje plánované aktivity, len aby mohla prísť zahrať našej trojnásobnej medailistke z Pjongčangu. Verím, že spoločne zaplníme námestie do posledného miesta a vytvoríme neopakovateľnú atmosféru,“ pozýva primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.