Novinky - 04.10.2016 12:53

MMA nie je o krvavom násilí, je to šport: Tvrdí tvorca show Oktagon Výzva

redakcia Autor: redakcia

Tieto krátke dokumenty prinášali okrem samotných zápasov aj ich životné príbehy. Po niekoľkých úspešných tituloch sa rozhodol priniesť divákom na obrazovky svojráznu TV show zo sveta MMA.

Jeho najväčšou motiváciou je tento šport na Slovensku zlegitimizovať, aby ho ľudia nevnímali ako násilie. Okrem samotných zápasov sa pre diváka snaží priniesť aj príbeh.

OKTAGON VÝZVA je prvá televízna show svojho druhu kde vystupujú profesionálni športovci - zápasníci MMA. V show uvidíme 4 Čechov a 4 Slovákov, ktorí spolu bývajú v jednom dome, trénujú v jednom gyme a v každej epizóde proti sebe bojujú v najtvrdšom bojovom športe na svete - MMA.

„Aj keď divák nemá rád samotnú bitku, pretrpí to a nakoniec, keď prídu podania rúk a objatia, pochopí, že je to len šport, kde si dvaja chlapi merajú svoje sily a snažia sa zistiť, kto je lepší,“ vysvetlil Pavol Neruda pre portál Svet MMA.

So svojim českým partnerom Ondřejom Novotným oslovil ohľadom TV show viacerých trénerov v Čechách aj Slovensku. Výber bojovníkov bol výlučne v jeho a Ondřejovej réžii. Tréneri mali potom možnosť ovplyvňovať výber zápasov. Ako ďalej uvádza, výber fighterov bol trochu ťažší.

Pavol Neruda s Ondřejom Novotným
Pavol Neruda s Ondřejom Novotným
Zdroj: Pavol Neruda

​​„Mali sme nejakých vytipovaných, ale nájsť 77-ky, ktoré sú na rovnakej úrovni, nie je také jednoduché. Niektorí neboli ochotní, iní nemali čas. Povedzme si otvorene, toto je pilotný projekt a nikomu nesľubujeme veľké peniaze.“

Nakoniec sa im úspešne podarilo vybrať štyroch borcov z oboch krajín. Tí tvrdo trénovali každý deň a náročné to nebolo len po stránke fyzickej. Ihneď po zápase museli totiž borci poskytovať rozhovory. Tvorcom show sa však podarilo dať dokopy skvelú partiu a chlapci to vydržali. 

Diváci sa tak môžu tešiť na šesť zápasov, aj zaujímavostí v podobe extra disciplín, v ktorých sa borci ocitnú aj mimo zóny komfortu.

„Pôjdu von, budú robiť veci, ktoré im nie sú blízke, ale zabavia sa pri tom a verím, že sa zabaví aj divák,“ uviedol Pavol Neruda.

Výsledok si môžete pozrieť na JOJ Plus už 10. októbra.