Novinky - 01.11.2016 08:00

Rozčarovanie a emócie Slovákov: Zápas rozhodlo bodovanie rozhodcov

redakcia Autor: redakcia

Zápasu tradične predchádzali viaceré aktivity oboch tímov. Najprv sa zápasníci trochu odreagovali v jednom z bratislavských nočných klubov, po tom ich čakala nová tímová výzva.

Tentokrát si tímy zmerali svoje sily pomocou neurotechnológií. Pozornosť, sústredenie, rýchlosť reakcie a tréning periférneho videnia zvládli lepšie českí borci. Za odmenu si mohli zastrieľať na strelnici.

Medzitým prebiehali tvrdé tréningy oboch zápasníkov, počas ktorých sa Žilinčanovi Lukášovi Pajtinovi obnovilo zranenie kolena. Tréner Ilja Škondrič so svojim asistentom Robom Pukačom museli prispôsobiť tréningy s prihliadnutím na túto okolnosť.

Lukáš aj napriek možným rizikám, potvrdil svoje odhodlanie do zápasu nastúpiť a nenechal miesto seba odohrať náhradníka zo slovenského tímu. Český tím preto začal s tréningom, v ktorom sa upriamil na súperov hendikep.

Samotný zápas bol až do konca veľmi tvrdý a vyrovnaný a obaja zápasníci predviedli viaceré pekné okamihy. Po troch kolách rozhodcovia pomocou bodovania za víťaza vyhlásili českého zápasníka Tomáša Lejseka.

"Ja si myslím, že rozhodnutie malo byť 2:1 pre nášho borca. Je to môj pohľad na vec. Nejdem sa teraz dohadovať ako rozhodli rozhodcovia, myslím si, že sme to mali vyhrať," uviedol po zápase tréner slovenských zápasníkov Ilja Škondrič

"Tomáš vyhral oprávnene, bodoval údermi, bol aktívnejší a chcel vyhrávať, triafal v postoji i na zemi. Lukáš super takedowny, ale ďalej bez práce a kvôli častej neaktivite to musel rozhodca minimálne dvakrát dvíhať. Víťazstvo teda zaslúžené a rozhodcovia boli všetci zo Slovenska, tak tým sa asi výhru dávať len tak nechcelo," komentoval verdikt rozhodcov zápasník českého tímu Jakub Běle.

​Pozrite si celú epizódu z nášho archívu: