Novinky - 02.11.2016 08:00

Lukáš Pajtina: Niekto musel prehrať

Ladislav Stercell Autor: Ladislav Stercell

Výsledok pondelkového duelu Oktagon VÝZVA medzi Lukášom Pajtinom a jeho českým súperom Tomášom Lejsekom vyvolal vlnu emócií. Ako to celé vnímal mladý Žilinčan, ktorý ako prvý zo slovenského tímu zažil trpkú príchuť prehry?

Váš súper sa vyjadril, že bol z verdiktu rozhodcov prekvapený, aké sú vaše pocity?

Zápas dopadol tak, ako dopadol. Položil som tam srdce a išiel až do konca. Riadil som sa tým, že tam nechám všetko. Obaja sme podali veľmi tvrdý výkon a nebudem sa hádať o tom, aký mal alebo nemal byť výsledok. Pokorne, skromne a s úctou. 

Pre problémy s kolenom vás nemuseli postaviť do ďalších zápasov. Nie je to lepšie?

Pre mňa to nie je dobré, pretože som dal do všetkého srdce a show pre mňa skončila. Ale moja životná cesta sa práve začala a keby som sa dostal do semifinále, urobil by som maximum, aby som do zápasov nastúpil.

Ako reagovali vaši najbližší?

Moja rodina mi až do posledného okamihu držala palce a stojí pri mne, nech sa deje čokoľvek. Milujem ich nadovšetko a ako v zápasení, tak aj v živote pre nich položím srdce. Človek sa musí snažiť do posledného dychu, aby jeho život za niečo stál.

Neľutujete zviditeľnenie?

Nemrzí ma, čo som spravil, pretože bojovník s pravým srdcom, ktorý tomu verí a nedá aj zo svojho súkromného života všetko, nedá ani v zápasoch úplne všetko. Ak sa niekomu zapáči moja životná cesta a môj príbeh, ktorý som ukázal v Česku a Slovensku, budem rád. Chcem hlavne poukázať na ľudskú stránku života, aby si ľudia vážili rodinu a rodičov. Aby môj príbeh motivoval deti, ktoré sa opúšťajú preto, že im chýba jeden z rodičov.

Čo plánujete po show?

Budem ďalej bojovať za rodinu a pokračovať v tréningoch a veľa zápasiť. Tá cesta práve nastala.

Stíhate okrem športu aj osobný život?

Môj život je o práci v nočnej, z ktorej prídem domov, spím štyri hodiny a idem na tréning. Keď sa vrátim, pomáham doma mame, aby sa šetrila, zoberiem von malú sestru a psa a idem znova na tréning a odtiaľ do práce.

Vaše fanúšičky asi zaujíma, ako to je s Lindou?

Rád by som na tomto mieste ujasnil celú vec ohľadom Lindy, aby to všetci vedeli a nemali mylné predstavy. Je to len kamarátka, ktorá ma prišla podporiť na zápas a o nič viac nešlo. Tiež športuje a na diskotéke sme sa bavili o tréningoch. Nič viac nech za tým ľudia nehľadajú. A ja a vzťah? Veľa žien nevyhľadáva život, aký žijem a chvíľkové úlety ma absolútne nebavia.

S kým ste sa najviac spriatelili a na čo sa tešíte v rámci show?

Nemám nikoho konkrétneho, sme predsa tím a mám všetkých rovnako rád, Slovákov aj Čechov. A najviac som sa tešil, že si môj zápas príde pozrieť Tomáš Deák (zápasník MMA), ale mal nejaké rodinné povinnosti.

Ako vnímate názory, že bol výsledok ovplyvnený pre sledovanosť?

Ľudia majú právo na diskusiu, ale chcel by som im odkázať, aby to nebrali negatívne. Nič nebolo zmanipulované, žiaľ niekto musí vyhrať alebo prehrať.