Novinky - 23.05.2017 07:00

Bratislavská Octagon Fighting Academy privítala ďalšie kolo Slovenskej ligy amatérov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

Podujatie rozbehla mladučká dvojica Tomáš KulikLeonard Hurban. Ich duel ale netrval veľmi dlho, keď sa po výmenách v postoji presunul súboj na zem, kde Kulik vyhral na kimuru a ukončil tak úvodný duel.

Súboj ťažkotonážnikov, to bol stret Romana VýbošťokaMateja Kiralyho. Súboj začal naozaj svižne, obaja bojovníci totiž chceli súboj ukončiť v postoji a podľa toho sa aj odvíjal duel. Výbošťok využíval kopy a dobrý pohyb, Kiraly mal zasa navrch v kombináciách. A práve rýchlosť kombinácii priniesla Királymu výhru, keď dokázal zaznamenať tvrdé koleno na brucho, po ktorom sa už Výbošťok nedokázal vrátiť do hry.

​Duel Lukáša GarlíkaTomáša Sameka netrval taktiež príliš dlho. Garlík využil svoju výhodu v rýchlosti a tvrdosti úderov a technickým knokautom poslal súpera pod sprchu.

120 kg na oboch stranách, súboj Kiraly vs. Výbošťok
120 kg na oboch stranách, súboj Kiraly vs. Výbošťok
Zdroj: SLAM

​Vo štvrtom zápase podujatia na seba narazili Ivan VadkertiKrizstián Ganyovics. A súboj to bol teda ako na hojdačke. Po úvodných výmenách sa bojovníci ocitol v klinči, po ktorom peknými kopmi kontroval Vadkerti. Ganyovics ale veľmi umne preniesol súboj na zem, kde si chcel kontrolovať súpera. Duel sa ale čoskoro vrátil do postoja, kde pokračovali pekné výmeny. Tie lepšie zvládol Ganyovics, ktorý si odniesol výhru na TKO.

V súbojoch na 2 x 5 minút sme boli svedkami aj remízy, o ktorú sa postarali Roman MrenkaDušan Malík. Prvé kolo mal vo svojej réžii Malík, ktorý sa po takedowne dostal do full mountu, výraznejšie ale skórovať nedokázal. Keď si Malík neskôr pripísal aj druhý takedown, o víťazovi kola nebolo pochýb. V druhom kole začal preberať iniciatívu Gengo, ktorý sa dokázal dostať za chrbát súpera a duel takmer ukončiť škrtením rear naked choke. Nakoniec sa ale súboj vrátil do postoja, kde mal o čosi navrch zasa Rengo a tak sa bojovníkom ušla spravodlivá remíza.

Pekné ukončenie na gilotínou sme videli v súboji Romana PaulusaMarkom Trnkoczim. Obaja bojovníci predviedli skutočne agresívny štýl, keď sa do seba pustili v naozaj veľkom tempe. Paulus ale využil hneď prvú príležitosť, súpera chytil do škrtenia a Trnkoczi bol po chvíli nútený odklepať.

Krisztián Simon potvrdzuje výbornú formu
Krisztián Simon potvrdzuje výbornú formu
Zdroj: SLAM

​Druhú polovicu zápasov odštartovali Nórbert OravecErik Polák, ktorí predviedli jeden z najkrajších súbojov podujatia. Bol to typický súboj postojára Poláka so zemiarom Oravcom. Po úvodných výmenách začal mať mierne navrch Polák a tak prišli pokusy o takedown zo strany Moravca. Strh na zem ale odchovancovi Minotaurus Žilina nevyšiel podľa predstáv, keď sa súper dostal do full mountu a bodoval ground and poundom. Druhé kolo malo podobný priebeh, keď Polák bodoval v postoji, Moravec sa zasa snažil o strhy na zem, pričom zaznamenal aj pekný suplex. Moravec ale doplatil na nepripravenosť takedownov, keď sa po nich, paradoxne, v lepších pozíciách ocital Polák, ktorý si už iba ustrážil výhru na body.

Krátke trvanie mal súboj Karol Ryšavý vs. Jakub Gombík. Miernym favoritom duelu bol zástupca Spartakus Fightin Gym Trnava Ryšavý, ktorý v tomto roku podáva presvedčivé výkony. Od začiatku boli diváci svedkami výborného duelu v postoji, pričom svoje momenty mali obaja bojovníci. Po jednom z úderov však Ryšavý spôsobil súperovi tržnú ranu nad okom a podľa prísnych amatérskych pravidiel rozhodca Roland Čambal súboj ukončil. Ryšavý si tak na svoje konto pripísal výhru na TKO.

Ani dve minúty netrval duel Martina ŠvajduLukášom Štumpelom. Štumpel naplno využil svoju výhodu v dosahu a presnými kombináciami nedával súperovi dýchať. Po prechode na zem a ground and pounde sa ešte Švajda vrátil do postoja, následnej spŕške úderov už ale čeliť nedokázal.

Lukáš Garlík víťazí aj vo svojom druhom vystúpení
Lukáš Garlík víťazí aj vo svojom druhom vystúpení
Zdroj: SLAM

​Rezultát ´no contest´ prišiel v zápase Richarda GlasnakaAdriánom Kulenom, keď po nedovolenom údere vyhodnotil rozhodca, že šlo o úder neúmyselný a tak sa v amatérskych štatistikách oboch bojovníkov objaví aj duel bez výsledku.

Papierový vrchol podujatia priniesol súboj dvoch skúsených bojovníkov Norberta Moravka a účastníka podujatia Oktagon 2 Krisztiána Simona. A bol to práve Simon, ktorý ovládol priebeh duelu a  súpera svojim dobrým zápasením kontroloval po celé dve kolá . Aj keď sa Moravko snažil bodovať v postoji, či pokusmi o triangel a armbar, Simon si vo všetkých prípadoch so situáciou poradil a presvedčivo zvíťazil na body.

​Turnaj SLAM 13 ukončil duel Tomáša ŽačikaLukášom Garlíkom, pre ktorého to bol druhý duel dňa. Súboj začal lepšie pre Žačika, ktorý na súpera vyslal solídny high kick, po ktorom ale prišiel takedown zo strany Garlíka. Po chvíli sa súboj dostal späť do postoja, kde už dominoval Garlík, ktorý si nekompromisnou kombináciou pripísal druhú výhru večera.

Na podujatí sa okrem amatérskych bojovníkov objavili aj známe tváre profi MMA ako Čambal, Klein, Deák, Bartl, Pajtina a mnohí ďalší. Organizátori pritom predstavili aj pokračovanie podujatia SLAM, ktoré sa uskutoční 1. júla v Erawan Gyme, Banská Bystrica. 

Tagy: MMA Novinky Šport

Ďakujeme za vaše názory