Novinky - 27.07.2017 07:00

Gábor Boráros: Je to aj o hlave, nestačí iba tvrdá príprava

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Na prvom podujatí sa mal postaviť Marekovi Bartlovi, nakoniec čelil Jakubovi Bělemu. Pred druhým podujatím zasa ochorel Jan Homolka, a tak musel zaskočiť Roland Čambal. A nevyšlo to ani do tretice, keď sa Borárosovi zranili až traja súperi, a tak na rad prišiel Mohamed Sayah.

„Zasa sa mi zmenil súper, ale čo mám robiť? Chcem bojovať, a tak som prijal aj tohto súpera. Aj keď sa musím priznať, že to nie je najlepšie na psychiku, pretože si musím hlavu nastaviť na každého súpera osobitne. Je to aj o hlave, nestačí iba tvrdá príprava,“ povzdychol si Boráros, ktorý sa postaví Francúzovi so skóre 6-4.

Ešte včera pritom Boráros počítal s brazílskym bojovníkom Juniorom Maquesom.

„Junior je dobrý súper s veľmi dobrým skóre. Preto som chcel Juniora, pretože som chcel tvrdý zápas, ktorý ma význam a bude pre mňa výzvou.“ Borárosovi tréneri Végh a Škondrič mali pritom v hľadáčiku iných bojovníkov, Gábor ale ukázal na Marquesa, ktorý ho mohol posunúť do niektorej z veľkých líg.

A výhre podriadil Boráros aj prípravu.

„Zdravotne som na tom úplne v poriadku, len je dosť nepríjemné trénovať v takom teple, keď teplota siaha ku štyridsiatkam. Trénujem ale tvrdo, každý deň a cítim, že ako kondične, tak aj technicky som na tom podstatne lepšie. So zmenou súpera som nemenil tréning, pretože stále trénujem na maximum.“

Po taktickej stránke môžeme očakávať starého dobrého Borárosa, ktorý vyniká tvrdými údermi a tlakom na súpera. „Chcem bojovať lepšie ako súper, či už v postoji, tak aj na zemi.“

Momentálne sa slovenský reprezentant sústreďuje iba na nasledujúci zápas a plány do budúcnosti zatiaľ ostávajú bokom. Boráros ale verí, že po tomto zápase bude stúpať stále vyššie a vyššie.

Podujatie Oktagon 3 odvysielame v živom prenose 29. júla 2017 o 21:00 na JOJ PLUS.

Tagy: MMA Oktagon 3 Šport

Ďakujeme za vaše názory

Napíšte nám: info@huste.tv