Novinky - 30.07.2017 07:10

Podujatie Oktagon 3 prinieslo neopakovateľnú šou

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Attila Végh vs. Paul Byrne

Najväčšou hviezdou večera bol nepochybne Attila Végh, ktorý sa na domácu pôdu vrátil po šiestich rokoch. S Paulom Byrnem to mal ale poriadne ťažké. Veď Ír prišiel vyzbrojený, nie len dobrou taktikou, ale aj tvrdou hlavou, ako to Végh sám prezentoval. Úvodné kolo patrilo slovenskému reprezentantovi, ktorý využíval svoju výhodu v dosahu a lepšie zápasenie. To mu prinieslo ovocie, keď dokázal zachytiť súperovu nohu a presunúť súboj na zem. Aj keď sa súper dokázal postaviť, po ďalšej kombinácii bol opäť na zemi a od ukončenia duelu veľa nechýbalo. 

Druhé kolo bolo ale zrazu o niečom inom. Byrne sa začal pokúšať o takedowny, a tie mu vychádzali. Po prvom sa Byrne dostal do full mountu, po druhom nasadil skutočne tvrdý ground and pund a zrazu bolo zle nedobre. Za kratší koniec zrazu ťahal Végh. O všetkom tak muselo rozhodnúť tretie kolo, v ktorom obaja bojovníci siahli na dno svojich síl. Na radosť domácich fanúšikov to bol Attila Végh, ktorému sa pred klaksónom podarilo zaknihovať takedown, vďaka ktorému si odniesol výhru na body.

„Rozhodol posledný útok, ktorým som vyhral zápas. Som naozaj veľmi šťastný, pretože takýto pocit som už nemal veľmi dlho. Vedel som, že je tvrdý bojovník, ktorého nie je ľahké ´vypnúť´, má tvrdú hlavu ako melón. Ale snažil som sa. Možno mi trocha výkon ovplyvnilo to, že už tretí deň mám zápal stredného ucha. Nechcem sa vyhovárať, ale beriem antibiotiká, a to mohlo ovplyvniť moju kondíciu“ prezradil po zápase Végh.

K slovu sa potom dostal aj Paul Byrne.

„Cítil som, že v druhom kole má už namále, ale chýbalo mi trocha lepšieho wrestlingu. Ďakujem za možnosť zápasiť na takomto turnaji.“

​Gábor Boráros vs. Mahamed Sayah

Až tri mená sa postupne objavili na fight card vedľa šampióna Gábora Borárosa. Tým posledným bol nebezpečný Francúz Mahamed Sayah, šampión Francúzska v jude.

Už pred duelom Boráros avizoval, že takáto zmena súpera mu vôbec nepridáva na psychike, práve naopak, naladiť na tú správnu vlnu bolo skutočne ťažké. A nakoniec sa obavy potvrdili. Výborne pripravený Sayah ukázal, čo je jeho najväčšou zbraňou, tvrdé zápasenie. Francúzovi sa totiž počas prvého kola podarilo až trikrát poslať Borárosa na zem, kde zaznamenával tvrdé údery. Gábor vôbec nebol vo svojej koži, čo sa prejavilo aj boji v postoji. Sayah výborným pohybom nepúšťal slovenského reprezentanta k výraznejším útokom a umne čakal na svoju šancu. Keď neskôr prišlo aj k ošetrovaniu Borárosa, publikum stŕplo.

Druhé kolo malo podobný priebeh, kde zasa Sayah úradoval svojimi takedownami a postupne decimoval súpera, ktorý musel byť opäť ošetrený. Tretie ošetrenie už ale Boráros neustál a rozhodca tak bol na žiadosť lekára nútený súboj ukončiť. Po zápase sme boli svedkami dosť smutného momentu, keď si Gábor kľakol a sledoval, ako mu dopadajú kvapky krvi na podlahu. Bol to moment, kedy si Boráros uvedomil, že cesta za vysnívaným UFC sa o niečo vzdialila.

„Veľmi pekne ďakujem, že ste prišli. Chcel som sa na zápas pripraviť čo najlepšie fyzicky aj mentálne, ale nedalo sa. Tentokrát to nevyšlo, ale také je MMA.“

​Miroslav Štrbák vs. Matej Kuzník

Návrat ako z učebnice. Asi takto by sa dal charakterizovať výkon Miroslava Štrbáka, ktorý si dominantne poradil s Matejom Kuzníkom, ktorému presnými údermi nedal šancu a potvrdil, že má výbornú formu.

Už od úvodu bolo jasné, s akou taktikou vstupoval Kuzník do súboja. Bolo to zápasenie, ktorým sa hneď dvakrát pokúsil preniesť boj na zem, Štrbák si ale pokusy s prehľadom postrážil a sám útočil nebezpečnými kopmi a kombináciami úderov. Na konci kola sa už naplno prejavila Štrbáková prevaha, keď sa po tvrdom údere Kuzník ocitol na zemi.

Nasadený trend pokračoval aj v druhom kole, s tým rozdielom, že Štrbák pridal ešte na obrátkach, keď po peknom spinig back fiste a kombinácii úderov prišlo k ošetreniu českého reprezentanta. Koniec prišiel po Kuzníkovom neúspešnom pokuse o strh. Štrbák súperovi adresoval presné údery a ukončenie duelu na zemi extrémne tvrdými lakťami, po ktorých sa súper ešte hodnú chvíľu zviechal.

„Tešil som sa na tento zápas, a som rád, že ma nakopol,“ hovorí Štrbák. „Teším sa na ďalší duel, dúfam, že na tejto akcii, pretože to bola asi najlepšia akcia, na ktorej som zatiaľ zápasil. V úvode som trocha hľadal rytmus, ale potom ma moji tréneri naviedli na tu správnu cestu.“

​Ilja Škondrič vs. Michal Bobrowski

Jednu z najväčších výziev mal pred sebou ´otec´ slovenského MMA Ilja Škondrič. Veď proti nemu stál neporazený Poliak Michal Bobrowski, ktorý mal okrem skóre 5-0 o celých 15 rokov menej ako slovenská legenda. Také ľahké to ale nebolo.

Úvod zápasu patril Škondričovi, ktorý sa Poliakovi predstavil tvrdým hákom. Bobrowski ale po chvíli prešiel na grappling, ktorým sa mu podarilo Škondriča strhnúť na zem a umiesteným lakťom spôsobiť tržnú ranu na nose. Na konci kola sa Iljovi podarilo vstať, ale jeho tvrdé údery prišli už neskoro.

Druhé kolo prinieslo taktiež tvrdú partiu. Začiatok patril Bobrowskému, ktorý sa zasa presadil takedownom. Škondrič sa ale dostal späť na nohy a sám uštedril tvrdý takedown. Na zemi slovenský reprezentant hodnú chvíľu kontroloval situáciu, až kým neprišiel rozhodujúci moment. Poliak si Škondriča otočil a po sérii úderov donútil ringového rozhodcu súboj ukončiť.

„Ilja je na Slovensku legenda, a bolo skutočnou poctou s ním bojovať. Moja taktika bola dostať súpera na zem, čo sa mi aj podarilo. Dokázal som, že som lepší grappler,“ poznamenal po zápase Bobrowski.

Ku slovu sa dostal aj Škondrič, ktorý prezradil, že všetko nebolo s kostolným poriadkom.

„Bojoval som s nejakými zraneniami, ale súper bol veľmi kvalitný a nechcem sa vyhovárať. Aj napriek prehre vôbec neľutujem, že som tu bol, pretože to bol dobrý zápas. Som rád, že môžem zápasiť aj v pokročilejšom veku.“

Aj keď Škondrič odchádzal tentokrát ako porazený, ukázal, že do klietky stále patrí.

​Alexander Cverna vs. Bob Voves

Hlavnú kartu podujatia odštartoval stret dvoch ťažkých váh, medzi ktorými to iskrilo už na vážení. Reč je, samozrejme, o súboji Alexander Cverna vs. Bob Voves. Nakoniec sa dráma nekonala, keď súboj skončil už v úvodných sekundách. Voves totiž do zápasu nastúpil so sebazaprením, keď si pred časom poranil väzy v kolene. To sa mu stalo osudným už pri prvom prudšom pohybe, keď po zlom došľa začal viditeľne krívať. To využil skúsený Cverna, ktorý nohu nakopol tvrdým low kickom a bolo po zápase.

„Týmto by som chcel pozdraviť všetkých, ktorí o mne pochybovali a vraveli, že nič neviem,“ odkázal po zápase Cverna, ktorý chce pred koncom roka ešte stihnúť dva zápasy.

​Podujatie Oktagon 3 posunulo domácu scénu zasa o krok bližšie svetovej úrovni. Hviezdne mená, slušne zaplnená hala s kapacitou 5 tisíc divákov, priamy prenos na JOJ Plus a hlavne výborné duely iba tento status potvrdzujú.

Predzápasy:

  • Lukáš Pajtina vs. Tomáš Lejsek – Pajtina na body
  • Daniel Dittrich vs. Michal Martínek – Martínek submission (rear naked choke), prvé kolo
  • Roland Paradeiser vs. Jan Široký – Paradeiser KO, druhé kolo
  • Clara Ricognould vs. Petra Částková – Ricognould TKO, prvé kolo
  • Tomáš Malík vs. Lukáš Tvrdý – Malík na body
  • Marek Koželuh vs. Tomáš Kvapil – Kvapil na body
Tagy: MMA Oktagon 3 Šport

Ďakujeme za vaše názory

Napíšte nám: info@huste.tv