Novinky - 14.08.2017 07:10

Miroslav Štrbák vyzýva českého šampióna

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ako ste sa cítili po ročnej pauze, ktorú ste využili na doliečenie zranených lakťov?

Tieto zranenia som dlhodobo odkladal, až kým to nezačalo byť kritické. Nevedel som s tým pohnúť, od bolesti som nespal. Všetko som ale doliečil a momentálne nepociťujem žiadne ťažkosti.

Váš nedávny zápas s Metejom Kuzníkom je všeobecne považovaný za najkrajší z celého večera. Ako prebiehal vo vašich očiach?

V prvom kole som sa do toho ešte dostával, nechcel som ísť do súpera bezhlavo. Trocha som sa šetril, pretože som nevedel, ako na tom budem kondične a nechcel som riskovať náhodný úder, ktorým by súper mohol ukončiť zápas.

V prestávke som si ale uvedomil, že som sa takmer ani nezadýchal, a tak som do druhého kola chcel vletieť naplno. V záverečnom kole som potom chcel zo seba vydať všetko. Mal som veľmi dobre natrénované a nakoniec to vyšlo.

Pred pražským duelom váš súper avizoval, že bude chcieť ísť na zem. Ako ste sa s tým vysporiadali?

Som síce postojár, ale v poslednej dobe mi začalo chutiť aj zápasenie. S trénerom Romanom Kollárom idem stále hore, je to naša váhová kategória, čiže vie presne vysvetliť všetky veci. Bolo to vidno aj pri práci na klietke, kde som bol uvoľnený, vedel som sa pretočiť a súpera kontrolovať bez zbytočného strácania síl. Na tréningoch sa mi stále hádzal po nohách Tomáš Deák, tak si myslím, že obranu sa už nedalo natrénovať lepšie.

To sa vlastne ukázalo aj v zápase, keď ste odrazil všetky pokusy o takedown

Nielenže som odrazil, ale v niektorých prípadoch som si súpera obrátil a padol na neho.

V druhom kole prišiel finiš lakťami

Mojim cieľom bolo ho trocha ´pootvárať´ lakťami, pretože sa mi s nimi veľmi dobre pracuje a majú veľkú razanciu. Okrem toho som tam dal aj nejaké otočky a podobne. Začal som omnoho viac kopať, čo v minulosti nebolo u mňa zvykom. Chcel vyskúšať aj nové veci a som rád, že sa mi to aj podarilo.

Aké pocity prišli po zápase?

Výborné, všetko bolo super. Mal som veľa ohlasov od ľudí, ktorí  mi písal, že to bol pekný zápas, to ma potešilo najviac. Trochu som mal nakopnuté vnútorné stehno, ale nič extra.

Cítili ste, že ste sa za ten rok opäť posunuli?

Určite áno. Nedávno som si pozeral videá z minulých zápasov a až som sa chytal za hlavu, aké chyby som tam robil.

Kedy by sme vás zasa mohli vidieť v akcii?

Do konca roku by som chcel stihnúť ešte dva zápasy. Prvý na turnaji Oktagon, ktorý bude v Bratislave, a ak to vyjde, tak druhý na podujatí XFN v pražskej O2 Aréne.

Máte v hlave aj nejaké konkrétne mená?

Pôvodne som sa mal stretnúť s Honzom Malachom, ale nakoniec to nevyšlo, čiže rád by som sa popasoval s ním. Počul som, že jeho strana trocha váha, ale snáď to vyjde. Okrem neho by som určite chcel Víta Vávru, pretože všetci vravia, že je šampión a pritom mne opasok, ktorý momentálne drží on, nikto nezobral. S ním by som sa chcel stretnúť v Bratislave, kde by sa ukázalo, kto je skutočným šampiónom. 

www.photostancik.com Nikon Miroslav Štrbák - Fighter MMA OKTAGON MMA Octagon Fighting Academy #nikon #photostancik #oktagon3 #mma #fighting #miroslavstrbak #ofa #oktagonmma

Posted by FOTO Stančík on 7. august 2017
Tagy: MMA Oktagon 3 OKtagon

Ďakujeme za vaše názory

...;;;
Napíšte nám: info@huste.tv