Novinky - 22.08.2017 07:05

Predstavujeme trénerov novej Výzvy: Attila “Pumukli“ Végh

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Attila Végh (30-8-2) je šampión druhej najväčšej MMA organizácie sveta. Šampión, ktorý sa dostal od vykladania zemiakov v neďalekom Rakúsku až do finále pyramídy v Bellatore, ktorú nakoniec po 4 výhrach v rade ovládol.

Výhra v pyramíde mu zaručila titulový zápas v poloťažkej váhe, ktorý ako už dobre vieme, vyhral.Toto finále bolo na 5 kôl a o výsledku rozhodol až verdikt rozhodcov. Pre Attilu to bol to prvý 5-kolový zápas a mal preňho veľký význam. O to viac ho potešilo, že sa mu opasok podarilo vyhrať. Vďaka tejto výhre sa stal miláčikom nielen v Gabčíkove, odkiaľ pochádzal, ale aj známou osobnosťou vo svete MMA.

Pred kontraktom s Bellatorom bol Attila so skóre 24-4 veľmi obávaným  a žiadaným fighterom. Málo ľudí však vie, že pred MMA sa venoval kenpo karate (bojový šport, ktorý využíva rôzne bojové techniky v postoji a na zemi, pričom na zemi sa môže bojovať maximálne 20 sekúnd a potom je boj presunutý do postoja). V tomto športe bol dlho veľmi úspešný a už sa nemal kam posunúť, čo ho nakoniec priviedlo k MMA a doteraz svoje rozhodnutie neľutuje.

Attila dostal dokonca ponuku od UFC, ale so svetovou jednotkou sa nedohodol. UFC ale zažil na vlastnej koži, keď si ho tréner Alexa Gustafssona zavolal do Švédska ako sparing partnera pre svojho zverenca Alexa. Attila bol silný a skúsený ľavák, čo Alexovi vyhovovalo. So švédskou superstar spolupracuje dodnes.

Attila sa môže pýšiť  aj ďalšími dvoma titulmi (TFC-MMA organizácia v Maďarsku a  WFFA). Ale MMA nie je len o výhrach ale aj o prehrách, ktoré bojovníkov posúvajú ďalej. A jednu takú prehru zažil Attila na vlastnej koži. Bolo to v boji o opasok v M-1 s Viktorom Nemkovom.

Aj vďaka správnym kamarátom, ktorí Attilu podporovali od začiatku, kedy sa rozhodol robiť MMA, je Attila taký úspešný. Jedným z nich je Matúš Mečár, ktorý bol tiež zápasníkom a prenechal Attilovi svojich sponzorov. Ďalším z nich je Ilja Škondrič, žijúca legenda slovenského MMA, ktorý stál pri Attilovi v každej situácii.

Attilu sme mohli naposledy vidieť po dlhých šiestich rokoch zápasiť na slovenskej scéne. Na podujatí Oktagon 3 sa stretol s írskym zápasníkom Paulom Byrnem z SBG Ireland. Attila vyhral po 3-kolovej dráme na body.

Mnohých z vás by mohlo zaujímať čo znamená Attilova prezývka ´Pumukli´, ktorá svieti pri jeho mene. Táto prezývka je odvodená od postavičky (škriatka) z nemeckej rozprávky Meister Eder und sein Pumuckl

Tagy: Oktagon Výzva

Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.