Novinky - 21.08.2017 07:10

Predstavujeme trénerov novej Výzvy: Karlos „Terminátor“ Vémola

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Aká bola Karlosova (17-5) cesta ku organizácii UFC?

Najprv sa presťahoval do Anglicka, aby sa venoval kulturistike. Následne sa stal v Tottenhame vyhadzovačom v miestnom bare. Pri vyhadzovaní dvoch mužov z nočného baru, si ho všimol jeden bojovník a navrhol mu, aby to skúsil v Cage Warriors (organizácia MMA v Británii, odkiaľ do UFC prišiel Conor Mcgregor a v tejto organizácii mal titul aj Ivan Buchinger).

Stal sa tam ceneným bojovníkom so skóre 7-0 a s piatimi úspešnými obhajobami svojho titulu. Z tejto organizácie sa v roku 2010 dostal do UFC. Odbojoval tam 6 zápasov so skóre 2-4. Prvý zápas mal v roku 2010 proti Jonovi Madsenovi, ktorý prehral na body. Po tomto zápase prestúpil o váhovú kategóriu nižšie do strednej váhy.

Po úspešnom ťažení vo svete, sa v roku 2013 vrátil späť do Česka, kde mal najprv zápas s Petrom Knížem, ktorý vyhral v treťom kole. Druhý zápas mal s Tomášom Kuželom, kde dominoval a tento zápas hneď po výhre komentoval so slovom ´demolition´.

V Londýne bojoval za gym London Shootfighters, kde trénuje napríklad aj Claudio Henrique da Silva so skóre 2-0 v UFC.

Posledný zápas mal Karlos 5.11.2016 a jeho súperom bol Dritan Barjamaj. Vémola vyhral v prvom kole na TKO (lakte). Ďalší zápas ho čaká 7.12.2017 v XFN v O2 aréne s Petrom Ondrušom. Tento zápas je ale v ohrození, keďže sa Vémola nepríjemne zranil.

Karlos má tituly aj v českej GCF, Czech MMA Association – Middleweight Champion, Ultimate Challenge MMA - Light  Heavyweight Champion, Middleweight Champion. V UFC vyhral ocenenie ´KO of the night´.

Uvidíme, ako ´Terminátor´ pripraví bojovníkov českého tímu v Oktagon Výzve 2.

Tagy: Oktagon

Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.