Novinky - 28.08.2017 08:00

Predstavujeme trénerov novej Výzvy: Ilja Škondrič

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ilja Škondrič sa začal bojovým športom venovať na prelome milénia, po tom, čo sa mu do rúk dostali videokazety so zápasmi UFC. Trénovať začal spolu so Slavomírom Molnárom, ďalšou významnou postavou slovenského MMA, ktorý má na konte prvý oficiálny zápas Slováka v zmiešaných bojových umeniach.

Škondrič spočiatku trénoval improvizovane vo voľných telocvičniach a pivniciach. Techniky sa učil z videokaziet, neskôr z internetu, ale veľký vplyv na vývoj jeho osobnosti mal aj tréner Pasoca. Ten v tom čase viedol hodiny capoeiry a ovládal základné techniky brazílskeho jiu jitsu, športového odvetvia, bez ktorého si už moderné MMA nedokážeme predstaviť. Po prvotných skúsenostiach s profesionálmi, sa Škondrič začal zdokonaľovať pod viacerými rešpektovanými trénermi z celého sveta, ktorí úspešne viedli nielen lokálnych bojovníkov, ale aj slávne mená UFC.

Svoju trénerskú kariéru odštartoval na Sokolskej v judistickej hale, neskôr v Dunajplavbe, zápasníckej hale. V roku 2003 spolu s Petrom Slukom vytvoril jeden zo základných pilierov slovenskej MMA scény, Octagon Fighting Academy.

Počas bohatej kariéry prešla Škondričovými rukami kompletná slovenská špička so šampiónom Bellatoru Attilom Véghom počnúc, až po vychádzajúce hviezdy ako Tomáš Deák končiac. V OFA pritom momentálne trénuje približne 30 nádejných profesionálov.

Okrem úspešnej trénerskej kariéry je Škondrič taktiež aktívnym zápasníkom. Na konte má 26 profesionálnych duelov s bilanciou 13-12-1, pričom drvivá väčšina protivníkov pochádzala zo zahraničia. Tak tomu bolo aj v poslednom vystúpení, keď na podujatí Oktagon 3 podľahol neporazenému Michalovi Bobrowskému z Poľska.  

Ilja Škondrič si ako jediný zo štvorice trénerov prvej série Oktagon Výzva zopakoval úlohu trénera aj tento rok. V premiére dokázal svoj tím priviesť až k titulu, ktorý si vybojoval Gábor Boráros. Uvidíme, kam povedie skúsený tréner svoj tím tentokrát.

Tagy: MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.