Novinky - 30.08.2017 07:15

Predstavujeme trénerov novej Výzvy: Petr Macháček

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Macháček sa pri bojových športoch pohybuje už od svojich siedmych rokov. Začínal s karate, venoval sa mu 13 rokov. Neskôr prešiel k zápaseniu, ktorému sa venoval tri roky. K thajskému boxu sa dostal po revolúcii, keď sa k nemu dostal nemecký časopis, ktorý obsahoval článok o thajskom boxe. Okamžite sa o tento šport začal zaujímať, fascinoval ho pohľad na bojovníkov, ktorí si nič nedarovali a pritom to brali ako koníček. Kontaktoval trénerov v Nemecku a Holandsku, od ktorých získaval všetky potrebné informácie.

Začiatky boli naozaj tvrdé, Macháček sa totiž na tréningy musel presúvať do Nemecka. Aby ušetril peniaze, cestoval stopom, prespával v telocvični a cudzie mu nebolo ani jedlo z konzervy. Každý jeho výlet pritom trval aspoň týždeň.

Po skúsenostiach zo zahraničia založil Macháček Českú asociáciu Muay Thai a vyrazil na prvé tréningy do Thajska, kolísky tohto športu. Popri thajskom boxe stál aj pri zrode MMA scény, ktorú v tých časoch nazývali ´ultimátne zápasy´.

Petr Macháček je zakladateľ pražského klubu Hanuman gym, ktorý oslávil tento rok  26. výročie svojho vzniku. Klub s rovnakým názvom pritom funguje aj v Bratislave. So svojimi zverencami dosiahol veľké množstvo úspechov pričom vychoval neuveriteľných 39 majstrov sveta. Popri tréningoch thajského boxu Macháček postupne prešiel aj k MMA. Svojim zverencom ale odporúča najprv pochopiť základné techniky jednotlivých postojárskych či zemiarských disciplín a až neskôr prechádzať k zmiešaným bojovým umeniam. Svojich zverencov tak posiela na turnaje v grapplingu, BJJ, thajskom boxe či K-1.

Aj po desaťročiach skúseností sa Petr stále vzdeláva. Navštevuje podujatia bojových športov a študuje nové trendy, a to či už v zápasení, ako aj v trénerských metódach. Je to podľa neho veľmi dobre investovaný čas.

 Na českej scéne má Macháček renomé tvrdého trénera. Aj keď priznáva, že veľa bojovníkov jeho tempo nezvláda a občas musí padnúť aj nejaká ´výchovná´ facka, nemyslí si, že je extra tvrdý a dodáva, žeby mohol byť podstatne tvrdší. Tento šport totiž nie je pre padavky a týmto prístupom sa robí prirodzené sito.

Vo voľnom čase sa venuje snowbordingu, motokrosu a lyžovaniu. Tentokrát je pred ním ďalšia výzva menom Oktagon, kde jediným cieľom bude oplatiť slovenskému tímu prehru z minulého ročníka.

Tagy: MMA Oktagon Výzva II Tréneri

Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.