Novinky - 05.09.2017 07:05

Pavol Neruda: Už sa nikdy nechcem ocitnúť v situácii, kde pôjde niekomu o život

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Čo môžu diváci očakávať od druhej série projektu Oktagon Výzva?

Po prvej sérii sme sa rozhodli, že chceme urobiť váhu do 84 kilogramov. Chceli sme, aby to boli naozaj veľkí chlapi. To sa nám aj podarilo. Na Slovensku to šlo o čosi ľahšie, pretože u českých susedov v tom zápasníckom leveli, v akom sme chceli, nebolo veľa bojovníkov.

Myslím, že nakoniec sa nám podarilo priniesť výborné charaktery. Všimli sme si, že už pred sledovaním Výzvy padali rôzne komentáre, ľudia ale zrejme stále nepochopili o čo nám ide. Chceme nájsť mladých, perspektívnych bojovníkov, ktorí už za sebou majú nejaké zápasy a my si myslíme, že ich môže čakať sľubná kariéra. Okrem toho nám ide aj o to, aby vybraní bojovníci boli zaujímaví, ochotní prezentovať sa a zápasiť v takejto šou. Snažíme sa v tých chalanoch nájsť niečo viac.

To sa nám, myslím, podarilo výborne. Už v prvej epizóde uvidíte dokrútky všetkých borcov a verím, že budete nadšení, presne ako sme my.

Ako sa pozeráte na trénerský tím, ktorý prešiel po prvej sérii riadnou obmenou? 

Musím povedať, že je to úplne iná liga. Attila si s Iljom veľmi dobre rozumejú a Karlos Vémola s Petrom Macháčkom sú v Česku absolútne legendy. Sadlo to výborne, lepší tréneri sa podľa môjho názoru v Česku a na Slovensku nedali ani zohnať.

Ilja Škondrič vyslovil také želanie, že by si to v tejto zostave veľmi rád zopakoval aj v budúcnosti

O tom premýšľam aj ja. Sú to výborní tréneri, napríklad Karlos Vémola vo mne zanechal neskutočný dojem. Nielenže je výborným zápasníkom, ale aj trénerom, a okrem toho je výborný motivátor, ktorý dodal českému tímu neskutočnú energiu.

V čom je táto séria iná?

Myslím si, že je tu cítiť väčšia energia, neviem ani prečo. Možno je to tým, že Karlos a Petr Macháček už nedovolili, aby sa oba tímy tak zbratali. Dali im najavo, že bojujú proti sebe, že sú Česi a oni sú Slováci. To isté platilo aj na našej strane.

Okrem toho tu máme aj iné charaktery ako minule. Bolo cítiť napätie, bolo jasné, kto koho nemá rád a dali si to aj patrične najavo. Celkovo aj na dome, aj v zápasoch, bolo cítiť omnoho väčšiu rivalitu.

Najväčšiu šarapatu údajne robil ´Pirát´ Krištofič. Čo je na tom pravdy?

Samozrejme, Pirát je výrazná postava, všetkým robil na dome ´nervy´. Myslím si, že to robil zámerne, že to bola jeho taktika a robil to dobre. Výborne sa prezentoval a ovplyvňoval veci vo svoj prospech.

 Za sebou máme všetky kvalifikačné súboje. Čo na ne hovoríte?

Zápasy boli naozaj výborné, chlapci ukázali neskutočné srdce. Mali sme tu zvraty, pekné ukončenia, ale aj napäté situácie, kde doslova šlo jednému zápasníkovi o život. Niečo uvidíte v šou, ale niečo sme tam ani nemohli zaradiť, už nechcem takúto situáciu nikdy zažiť. Každopádne sa máte na čo tešiť.