Novinky - 19.09.2017 08:00

Radovan Úškrt zabezpečil pre Slovensko prvý bod: Súpera z klietky vyprevadil tvrdým knokautom

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Reality show Oktagon Výzva odštartovala svoju druhú sériu, v ktorej na seba narazili bojovníci strednej váhovej kategórie. Už úvodná časť priniesla okrem predstavenia bojovníkov otvárací duel, v ktorom na seba narazili Radovan Úškrt a za českú stranu Pavel Simandl.

Všetko to začalo súbojom na vode. Ten totiž rozhodol o tom, ktorý tím bude mať možnosť výberu duelu. Pravidlá boli jednoduché, preplávať na ´šľapacej´ lodi čo najrýchlejšie určenú vzdialenosť. Aj keď slovenský tím bojoval, na Čechov to nestačilo, a tak výhodu dostali do svojich rúk Petr MacháčekKarlosom Vémolom. Po dohode bojovníkov s trénermi do prvého súboja nakoniec nastúpil Pavel Simandl. Ten si zvolil veľmi ťažkú prekážku v podobe Rada Úškrta.

Už od úvodu duelu bolo jasné, s akou taktikou vyrukoval Simandl. Ten sa snažil za každú cenu preniesť súboj na zem a vyhnúť sa tak tvrdým Úškrtovým kombináciám. Bol to ale Úškrt, kto si pripísal prvý takedown. Simandl sa po chvíli z nevýhodnej pozície dostal a pripísal si strh aj na svoju stranu, po ktorom prišiel ground-and-pound. Úškrta ale český reprezentant zastaviť nedokázal a tak sa súboj dostal opäť do postoja.

Koniec prišiel po presnej kombinácii Úškrtových úderov, ktorými poslal Simandla k zemi. Tu už svoju prácu Slovák dokončil a tešil sa tak z výhry na technický knokaut.

„Do klietky som sa vrátil po roku,“ hovorí Úškrt. „Mal som zdravotné problémy a štyri mesiace som nemohol vôbec trénovať.“

„Súper mal veľkú silu, nečakal som to. Zápasil 9 rokov v grécko-rímskom zápasení. Tomu som aj prispôsobil taktiku, udržať to v postoji. Trénujem ale s veľmi dobrými bojovníkmi, ktorí majú fialové opasky v jiu-jitsu, čiže som bol pripravený aj na zem a kontroloval som to.“

Ukončenie prišlo minútu pred koncom prvého kola, ako inak, po tvrdých úderoch. „Videl som, že keď som mu dal úder, otočil sa. Vedel som, že mu to nechutí, tak som to začal ťať.“ Rozhodujúci úder prišiel zdvihákom, ktorý presne dopadol na tvár súpera.

Aj keď to ešte nie je isté, po tomto výkone si Úškrt pravdepodobne vyslúžil miestenku v semifinále. Preto ho čaká tvrdá príprava. „V pondelky a stredy mám jiu-jitsu a box, utorok a štvrtok zápasenie s Romanom Kollárom. Hlavne tréningy zápasenia sú naozaj náročné. Je to dvojhodinový dril, ktorý je o život. Takto údajne netrénujú ani v najlepších gymoch v Amerike,“ uzavrel slovenský talent.