Novinky - 03.10.2017 10:00

Český tím sa ujal vedenia po strach naháňajúcom knokaute

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Po dvoch súbojoch reality show Oktagon Výzva sa na oboch stranách objavila jedna výhra a teda bolo pred tretím zápasom všetko otvorené.

Pavel ´Salin´ SalčákPatrik Grűnner. To bola dvojica, ktorá sa predstavila v treťom súboji Oktagon Výzvy. Tentokrát si prišli na svoje milovníci dobrého jedla, bola to totiž súťaž vo varení, ktorá rozhodla o výbere účastníkov tretieho zápasu. Varili sa hneď dve jedlá, tým hlavným chodom boli guacamole, dezertom zasa brownies. Českých reprezentantov mal potiahnuť Pavel Salčák, ktorý je vegánom a s touto kuchyňou mal skúsenosti, slovenská strana mala zasa vyučeného kuchára ´Piráta´ Krištofiča. O všetkom rozhodli tréneri, ktorí mali určiť, ktorý z výtvorov chutí lepšie a tým pádom by víťazstvo strhol na svoju stranu. Nakoniec sa pomerom šesť hlasov ku dvom tešil zasa slovenský výber, keď český tím podržal iba Petr Macháček.

Domáci tréneri tak mali možnosť výberu tretieho a tým pádom aj posledného štvrtého duelu. Karta nakoniec padla na Patrika Grűnnera, ktorý má dlhoročné skúsenosti s džudom. Dvojica Škondrič – Végh proti nemu vybrala Pavla ´Salina´ Salčáka, ktorý mal výškovú prevahu a výhodu v postoji, na druhej strane na zemi mal byť o čosi menej skúsený. Bol to ale český tím, komu šla príprava na tento zápas lepšie. Taktika na bola jasne naordinovaná a Salčák na tom bol aj dobre psychicky. Problémy boli na slovenskej strane, keď sa Grunner nevedel chytiť a v tréningoch mu to vôbec nešlo. V niektorých momentoch sa dokonca zdalo, že to neutiahne ani po psychickej stránke, keď odmietal siahať na dno svojich síl.

Najvážnejšou zbraňou Salčáka mali byť nebezpečné kolená, na ktoré vehementne upozorňovala aj trénerská dvojica. Hlavne Végh videl v tejto technike hrozbu, keďže videl, že Grűnnerove nástupy na takedown neboli precízne. Nakoniec tak slovenský tím stavil na azda najnevďačnejšiu kartu, prekvapenie.

Najhoršie obavy slovenského tímu sa vyplnili, keď duel skončil už po pár sekundách. Salčák umne odblokoval súperove ruky pri pokuse o takedown, kolenom trafil bradu a zaznamenal knokaut, po ktorom divákov doslova zmrazilo. Grűnner totiž na pár momentov stratil vedomie. Nakoniec sa slovenský reprezentant pozviechal a žiadne zranenie sa nepotvrdilo. Český tím si tak pripísal druhú výhru.

To, že duel skončí takto rýchlo nečakal ani sám Salčák. „Vedel som, že na tom nie je tak dobre kondične, čiže som si chcel počkať do druhého kola. Vyšlo to ale famózne z prvého dobre trafeného úderu. Keď som mu dal to koleno, cítil som, ako som mu zasiahol tú čeľusť. V tom momente som vedel, že sa už nepostaví,“ hodnotí ukončenie víťaz duelu. Salčákovi ale pri takomto pohľade nebolo všetko jedno, s Patrikom sa skamarátili a zo Slovákov mu prirástol najviac k srdcu. „Nikto nechce vidieť niekoho takto bezvládne ležať. Keď ale prišiel k vedomiu, videl som, že je to starý dobrý Patrik, ktorý si zo všetkého robí srandu. Po výhre sa obaja bojovníci stihli pozhovárať, čiže žiadna zlá krv sa neočakáva, naopak Salčák si myslí, že ich to iba stmelí.

Bezprostredne po zápase si český reprezentant ešte naplno neuvedomoval, čo vlastne dosiahol. „Nie som úplne emocionálny extrovert, takže emócie prídu až o chvíľu. Pocit z výhry tu samozrejme je, preto to všetko robíme.“ Salčák má po presvedčivom víťazstve dobrú šancu predstaviť sa v semifinále a už má aj meno, koho by najradšej vyzval. „Chcem zbiť Krištofiča! Pretože je to blbec a má umelý rekord,“ prezrádza a dodáva, že pochuti mu nie sú ani jeho výroky hraničiace s extrémizmom.

Uvidíme teda, či v semifinále na seba narazí práve táto dvojica.